Jaki materac będzie najlepszy dla alergika?

Życie z alergią nigdy nie jest łatwe – szczególnie wtedy, gdy jest to alergia całoroczna, na przykład na kurz czy roztocza. W takim przypadku bardzo istotne jest otoczenie, w którym alergik spędza sporo czasu.

A blisko ⅓ naszego życia spędzamy przecież… w łóżku. Dlatego wybór materaca odpowiedniego dla alergika powinien być kwestią dobrze przemyślaną. Podpowiadamy, jakie materace warto wziąć pod uwagę!

Choć mogłoby się wydawać, że decyzja o zakupie materaca związana jest przede wszystkim z wyborem twardości i rodzaju wypełnienia, każdy alergik powinien zwrócić uwagę na jeszcze inną ważną kwestię. Niektóre materiały zapewniają bowiem gorszą cyrkulację powietrza, przez co bakterie i wilgoć namnażają się w nich o wiele szybciej. Sprawdź, jaki materac będzie odpowiedni dla osoby z alergią!

Antyalergiczne materace – czym muszą się odznaczać?

jaki-materac-bedzie-najlepszy-dla-alergika

Dobrze dobrany materac może znacząco zmniejszyć ryzyko pogłębienia alergii. Dlatego to tak ważne, aby porządnie przemyśleć tę kwestię przed zakupem. Na szczęście wiele sklepów oferuje prawdziwie antyalergiczne materace: https://senpo.pl/materace/. Co powinno je cechować?

Materac dla alergika nie powinien być wykonany wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak kokos czy gryka. Takie wypełnienie jest zdecydowanie trudniejsze w higienie i mogłoby jedynie nasilić objawy alergii lub ją pogłębić.

Warto zadbać przede wszystkim o to, aby wybierać materace zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. W takim środowisku nie gromadzi się wilgoć, a mikroorganizmy nie mają dobrych warunków do namnażania.

Przy zakupie materaca dla osoby z alergią należy zwrócić uwagę także na obecność zdejmowanego pokrowca. Pokrowiec taki można bowiem łatwo zdjąć z materaca i wyprać, zachowując tym samym wyższy poziom higieny. Warto też pamiętać o regularnym odkurzaniu oraz wietrzeniu materaca i wystawianiu go na promienie słoneczne, które skutecznie zabijają na przykład roztocza.

Materace piankowe – idealne dla osób z alergią

Jednym z najlepszych wyborów dla alergików będą zdecydowanie materace piankowe: https://senpo.pl/materace/materace-piankowe/. Są wykonane z bezpiecznych materiałów, które zapewniają swobodny obieg powietrza i są odporne na rozwój grzybów oraz pleśni. Oprócz tego zapewniają także najwyższy komfort snu, dopasowując swój kształt do obciążenia, a nawet niwelując różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Materace lateksowe – antyalergiczna struktura

Antyalergiczną strukturą materiału cechują się także materace lateksowe. W tym przypadku warto jednak sprawdzić, jak dużą część ich składu stanowi lateks naturalny, a jak dużą – syntetyczny. W przypadku alergików lateks w materacu powinien być w przeważającej części syntetyczny.

Antyalergiczny pokrowiec na materac

W przypadku alergii wziewnych, ale także skórnych, bardzo mądrą decyzją będzie również zakup antyalergicznego pokrowca na materac. Dodatkową zaletą takiego pokrowca jest możliwość szybkiego wyprania go w temperaturze zabijającej mikroorganizmy.

5/5 - (1 vote)
O Redakcja 422 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl