Jaki kupić klimatyzator do kwoty 3000 zł?

Ze względu na zmiany klimatyczne coraz częściej przychodzi nam mierzyć się z uciążliwymi upałami. Nie mogąc odpocząć od wysokich temperatur zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, mamy gorsze samopoczucie i jesteśmy przemęczeni.

Z roku na rok coraz więcej osób uznaje więc, że klimatyzacja w domu to nie luksusowe, lecz niezbędne rozwiązanie.

Aby przygotować się na kolejną falę upałów, warto sprawdzić, jaki klimatyzator kupimy za kwotę nieprzekraczającą założonego budżetu: 3000 zł.

Klimatyzatory Daikin

Japońskie klimatyzatory marki Daikin wyróżnia ekologiczność, nowoczesne wzornictwo i wygoda użytkowania. Urządzenia eliminują straty energii w innowacyjny sposób, automatycznie reagując na zmianę temperatury powietrza względem tej wybranej przez użytkownika.

klimatyzator-do-3000-zl

Zamiast zużywać prąd na uruchamianie i zatrzymywanie silnika, dostosowują prędkość jego pracy tak, aby działał w sposób ciągły, redukując zużycie energii o 30%.

Dużą zaletą klimatyzatorów Daikin jest funkcja 3-obszarowego czujnika wykrywania ruchu, czyli tak zwane „inteligentne oko”, które pozwala skierować nawiew chłodnego powietrza tam, gdzie akurat nikt się nie znajduje.

To pomaga chronić się przed niekorzystnymi skutkami stosowania klimatyzacji w pomieszczeniach. Poza tym, urządzenia tej marki oferują też system automatycznego oczyszczania filtra oraz bardzo cichą pracę nieprzekraczającą natężenia hałasu rzędu 19 dB.

Klimatyzatory są sterowane z poziomu aplikacji, dlatego można obsługiwać je również, będąc poza domem. Ich niezaprzeczalnym atutem jest też wielokrotnie nagradzany design, warty zauważenia zwłaszcza w przypadku pokrywanego naturalnym drewnem modelu Stylish.

Klimatyzatory Daikin mogą chłodzić, ogrzewać, a także oczyszczać powietrze – w zależności od wybranego produktu.

Klimatyzatory Fujitsu

Fujitsu to kolejna japońska marka, produkująca świetnej jakości nowoczesne klimatyzatory. Wyróżnia je nie tylko efektowny design, ale również zastosowanie technologii, które pozwalają urządzeniom pracować bardziej efektywnie, zużywając przy tym mniej energii.

Klimatyzatory Fujitsu to produkty z klasy energetycznej od A do A+++. Dobrze sprawdzają się zatem zarówno w biurze, jak i w domu. O ich jakości wykonania świadczy natomiast najlepiej udzielana przez dystrybutorów aż 10-letnia gwarancja. 

Jakich rozwiązań można spodziewać się w klimatyzatorach Fujitsu? To przede wszystkim ekologiczne technologie, które spełniają rygorystyczne wymogi związane z ochroną środowiska naturalnego oraz wygoda obsługi oparta na możliwości sterowania urządzeniem między innymi z poziomu aplikacji.

Produkty tej marki są też ciche i dostosowują się do potrzeb danej lokalizacji.

Przykładowo, klimatyzatory do biura mogą dysponować czujnikiem ruchu, a te do przestronnego salonu samochodowego oferują duży zasięg strumienia powietrza. Bez wątpienia, atutem każdego modelu klimatyzacji Fujitsu jest też ponadczasowy i nowoczesny wygląd jednostki, którą można również zabudować, jeśli jest to pożądane w danym wnętrzu. 

Klimatyzatory Haier

Haier to chińska marka ceniona na całym świecie, a na polskim rynku dostępna już od 2013 roku. Klimatyzatory Haier wyróżniają takie funkcje, jak Self Clean, czyli automatyczne usuwanie zanieczyszczeń z parownika oraz specjalne czujniki czy systemy oczyszczania powietrza z drobnoustrojów za pomocą światła UV.  

Klimatyzacja firmy Haier jest cicha i wygodna w obsłudze. Może zarówno chłodzić latem, jak i dogrzewać pomieszczenia zimą. Poleca się ją i do mieszkań prywatnych, i do budynków usługowych czy przemysłowych.

O klimatyzatorach Haier powinni pomyśleć przede wszystkim alergicy. Urządzenia tej marki wykorzystują bowiem w wiele różnych filtrów usuwających alergeny. Produkty Haier objęte są z reguły 5-letnim okresem gwarancji.

Wartą odnotowania zaletą oferty producenta jest też szeroki wybór modeli urządzeń, które można dostosować do swoich potrzeb. 

Wiesz już, czego możesz oczekiwać od klimatyzatorów za nie więcej niż 3000 zł? Zmień swój komfort życia jednym zakupem i ciesz się chłodem nawet w trakcie największych upałów. 

5/5 - (3 votes)
O Redakcja 362 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl