Jak zabezpieczenia przeciwśniegowe mogą pomóc w ochronie dachu przed zimą?

W okresie zimowym zabezpieczenie dachu jest szczególnie ważne. Oddziaływanie minusowej temperatury, wiatru oraz śniegu może spowodować wystąpienie nieodwracalnych lub bardzo kosztownych w naprawie szkód.

Osuwający się z dachu śnieg i uszkodzone rynny to najczęstsze skutki braku właściwej ochrony zadaszenia. Jak wybrać odpowiednie zabezpieczenia przeciwśniegowe i poprawnie przygotować dach na zimę?

jak-zabezpieczyc-dachprzed-sniegiem

Jaki rodzaj zabezpieczeń przeciwśniegowych sprawdzi się na Twoim dachu?

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie pokrycia dachowego. Płotki przeciwśniegowe to akcesoria dachowe firmy Toolco, które skutecznie chronią przed spadaniem śniegu z zadaszenia. Dzięki instalacji tego zabezpieczenia w pobliżu drzwi zewnętrznych czy garażu nie musisz się martwić o wystąpienie niepożądanych zdarzeń.

Śniegołapy są również niezbędne do ochrony systemów rynnowych, które mogą zostać poważnie uszkodzone przez osuwające się skarpy śniegu. Zabezpieczenia przeciwśniegowe to również drabinki i belki, które zatrzymują nadmiar opadów zgromadzonych na dachu oraz powodują ich powolne topnienie, dzięki swoim specyficznym kształtom.

Jakimi kryteriami należy się kierować podczas wyboru zabezpieczeń przeciwśniegowych?

Wybór odpowiednich zabezpieczeń przeciwśniegowych jest bardzo ważny i gwarantuje skuteczną ochronę dachu zimą.  Główne kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie akcesoriów dachowych to:

  • Parametry dachu

Płotki można bez problemu dopasować do wielkości każdego zadaszenia. Zabezpieczenia występują w różnej wielkości, długości, kolorze i kształcie.

zabezpieczenia-przeciwsniegowe

  • Rodzaj pokrycia dachowego

Wybór odpowiedniego produktu zależy głównie od rodzaju pokrycia dachu, dlatego akcesoria dachowe powinny być do niego dostosowane. Zabezpieczenia przeciwśniegowe montuje się na wielu rodzajach dachówek, między innymi ceramicznych, bitumicznych, cementowych.

  • Ilość zabezpieczeń przeciwśniegowych

Odpowiednia ilość zabezpieczeń jest dobierana w zależności od kąta nachylenia dachu oraz wielkości jego powierzchni.

Czy zabezpieczenia dachowe mają wpływ na bezpieczeństwo? – podsumowanie

Śnieżne zimy stanowią ogromne zagrożenie dla systemów dachowych. Obecność dużej ilości opadów na dachu jest poważnym niebezpieczeństwem dla mieszkańców domu, jak i przechodniów. Spadające skarpy śniegu, czy ostro zakończone sople lodu, to główne przykłady wypadków związanych z brakiem odpowiednich zabezpieczeń przeciwśniegowych.

Składowany na dachu śnieg stanowi również zagrożenie dla systemów rynnowych oraz dachówek, dlatego zastosowanie odpowiedniego systemu ochrony dachu jest bardzo istotne.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl