Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie domu?

Na montaż ogrodzenia czy bramy najczęściej decydujemy się po zakończeniu wszelkich prac budowlanych. Niemniej jednak już na etapie projektowania domu czy ogrodu dobrze jest wybrać rodzaj ogrodzenia, a także firmę, z którą docelowo będziemy współpracować. Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrodzenie domu?

Zacznijmy od bramy

Brama musi zapewniać komfortowy wjazd na teren posesji, dlatego wybór ogrodzenia warto rozpocząć właśnie od niej. Standardowa szerokość bramy powinna wynosić około 4 metrów, niemniej jednak w przypadku większych działek można zdecydować się także na drugą bramę.

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie domu

Zwykle stawiamy na drzwi rozwierane, jednak należy pamiętać, że nie mogą one wychodzić poza granice działki. Jeśli podjazd jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, można zdecydować się na model bramy przesuwnej, najlepiej samonośnej, której nie blokuje na przykład śnieg.

Firmy, które oferują montaż bram i ogrodzeń w Szczecinie radzą, aby bramę wyposażyć w fotokomórkę, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowo brama powinna posiadać napęd, który zapewnia komfort jej użytkowania.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Specjaliści oferujące montaż ogrodzeń w Rybniku uważają, że ogrodzenie musi pasować nie tylko do wyglądu domu, ale również do otoczenia. Architektura duża i mała muszą bowiem ze sobą współgrać. W przeciwnym razie nasza posesja może nabrać karykaturalnego wyglądu, przez co prawda będzie wyróżniać się na tle innych domów, lecz w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Warto postawić na proste, lecz jednocześnie efektowne ogrodzenie. Ci, którzy chcą odseparować się na przykład od ulicy, powinni wybrać ogrodzenie wykonane z kamienia bądź cegieł czy też ewentualnie bardzo gęsto ułożonych paneli.

Wielbiciele naturalnych rozwiązań mogą wybrać panele drewniane, które sprawdzają się w szczególności w ogrodach, w których nie brakuje różnego rodzaju roślin. Dobrym rozwiązaniem będą również metalowe pręty, które najczęściej możemy zobaczyć na spokojnych osiedlach domków jednorodzinnych.

Tanio czy efektownie?

Każdy właściciel domu chciałby, aby jego ogrodzenie wyglądało efektownie, lecz z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że nowoczesne rozwiązania często są kosztowne. Dlatego też można zdecydować się na ogrodzenie w postaci siatki, które jest najtańsze, a z drugiej strony łatwo wymienialne.

Siatki to częste ogrodzenia we Wrocławiu w domach, które dopiero co zostały wybudowane. Siatka jest również doskonałym rozwiązaniem, jeśli zaplanowaliśmy dla swojego domu ogrodzenie wymagające fundamentów, którego w danym czasie nie można zamontować.

4.5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl