Jak urządzić salon na poddaszu?

Wnętrza ze skosami są często trudne do funkcjonalnego urządzania, a jednocześnie oferują bardzo duży potencjał do aranżacji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każde takie pomieszczenie jest oryginalne i wymaga indywidualnego podejścia.

Urządzając pokój dzienny ze skosami, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, najważniejszymi z nich jest dostępna powierzchnia oraz światło.

Salon ze skosami – otwarty czy zamknięty?

salon-na-poddaszu

W przypadku pomieszczeń o różnej wysokości ścian zdecydowanie lepiej sprawdzi się połączenie na jednej przestrzeni kilku funkcji. Otwarta na salon kuchnia pozwoli uzyskać efekt przestronności, który inaczej może być trudny do osiągnięcia przy nisko biegnącym suficie.

Ze względu na fakt, że na każdym poddaszu wnęki oraz dostępna przestrzeń może wyglądać zupełnie inaczej, trzeba tutaj indywidualnego podejścia. Nie kieruj się projektami z internetu, a raczej zdaj się na swój zdrowy rozsądek lub skorzystaj z porady doświadczonego architekta wnętrz.

Urządzając salon połączony z aneksem kuchennym, warto skorzystać z geometrycznych i kolorystycznych trikach, dzielących przestrzeń na odpowiednie strefy. Za pomocą różnych kolorów ścian, podłogi lub mebli możesz wyróżnić część kuchenną, jadalną oraz wypoczynkową.

W dzieleniu większej przestrzeni na mniejsze sekcje warto także odwołać się do konstrukcji więźby dachowej i także z nią poeksperymentować.

Triki, pozwalające zagospodarować przestrzeń pod skosami

Salon ze skosami, choć niesamowicie klimatyczny, jest trudny do zagospodarowania, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń do przechowywania. Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy cieszyć się nietuzinkową atmosferą poddasza, jednocześnie mając funkcjonalny salon:

  • wykorzystaj przestrzeń pod skosami za pomocą mebli na wymiar. W przypadku poddasza każda prosta ściana jest na wagę złota, nawet jeśli jej wysokość to około metra. To dobre miejsce na szafki lub półki. W podobny sposób możesz wykorzystać skosy, montując na nich półki.
  • do przechowywania warto także zaaranżować ażurowe przegrody, dzielące pomieszczenie na strefy. Na takich regałach możesz eksponować rodzinne pamiątki, książki oraz kolekcje, np. planszówek,
  • stawiaj na jasne kolory i delikatne faktury, ciemne albo barwne elementy stosując na zasadzie kontrastowych detali. Dużo ciemnych elementów może przytłoczyć wnętrze i sprawić, że będziemy mieli wrażenie, że „sufit leci nam na głowę”.

Meble modułowe do strefy wypoczynku

W przypadku mebli wypoczynkowych doskonałym wyborem są meble modułowe, zwłaszcza o niskiej, przysadzistej konstrukcji. Z modułów można zbudować sofę lub narożnik o dowolnym kształcie, w każdej chwili zmieniając kombinację lub rozdzielając poszczególne moduły na osobne siedziska.

Jeśli wybierzemy modele zaopatrzone w kółka, zyskamy wtedy bardzo elastyczny zestaw, pozwalający dopasować się do różnych sytuacji.

Bardzo ciekawą ofertę mebli modułowych oferuje polski producent Adriana Furniture. Firma oferuje kilka serii mebli systemowych. W każdej linii wybrać można pomiędzy kilkunastoma kolorami tapicerki w kilku wariantach: bawełnie, wełnie lub skórze naturalnej.

Meble wykonywane są na zamówienie, dzięki czemu masz pewność, że Twój zestaw wypoczynkowy będzie niepowtarzalny. Adriana Furniture promuje projekty od polskich, młodych projektantów, stawia także na materiały i wykończenie najwyższej jakości.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl