Inteligentny czujnik czadu: zapewnij swoim bliskim bezpieczeństwo o każdej porze dnia i nocy

Jednym z największym zagrożeń dla bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich jest bez wątpienia tlenek węgla, który, za sprawą swoich silnych właściwości trujących, może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Przyjmuje się, że w przeciągu ostatnich 5 lat w Polsce liczba wypadków z udziałem czadu wyniosła aż 18 768. Jak uchronić się przed jego szkodliwym działaniem? W jaki sposób wyeliminować ryzyko wypadku i zwiększyć poziom bezpieczeństwa na terenie naszego domu?

Z pomocą przychodzą smart czujniki, które nie tylko potrafią błyskawicznie ocenić zagrożenie, lecz także nieustannie stoją na straży dobrego samopoczucia wszystkich domowników. Czujnik czadu to urządzenie, które ochroni nas przed niewidocznym zagrożeniem o każdej porze dnia i nocy.

Tlenek węgla: niewidoczne zagrożenie

czujnik-czadu

Tlenek węgla jest gazem, który bez trudu może dostać się do każdej części naszego domu. Aby móc skutecznie uniknąć potencjalnego zagrożenia, wystarczy umieścić inteligentny czujnik czadu wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu naszych bliskich.

To niewielkich rozmiarów urządzenie zostało wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu technologii, które umożliwiają nam monitorowanie kluczowych urządzeń, takich jak bojler, piec, kuchenka czy kominek, oraz korzystanie z przejrzystych wykresów stężenia, dzięki którym będziemy mogli wracać do archiwalnych danych i przeglądać je w wybranym przez nas momencie.

Zainteresowani szerokimi możliwościami z zakresu bezpieczeństwa, jakie stwarza inteligentny czujnik czadu, zapytaliśmy twórców marki Fibaro o to, czym wyróżnia się ich najnowocześniejszy CO Sensor.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu z czujnikiem czadu Fibaro

CO Sensor Fibaro to wielofunkcyjny czujnik czadu o wyjątkowej precyzji pomiaru, który został wyposażony także w czujnik temperatury, alarm dźwiękowy i diodę led. Wykryje nie tylko wysokie stężenie tlenku węgla, lecz także jego nieznacznie podwyższoną ilość, która w dłuższej perspektywie również może negatywnie wpływać na samopoczucie domowników.

Co najważniejsze – urządzenie zadziała nawet w przypadku braku łączności z systemem, a jego praca jest stale monitorowana. Każdy czujnik czadu od Fibaro podlega procesowi ciągłej kontroli, która obejmuje rutynowe badanie produktu oraz nadzorowanie procesu zapewnienia jakości produkcji. Wszystko po to, aby uchronić nas przed niewidocznym zagrożeniem.

Kontroluj zagrożenie u źródła

Nasz dom jest tak strzeżony, jak jego najsłabiej chronione miejsce. Czujnik czadu powinien więc znaleźć się przede wszystkim w tych pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na obecność tlenku węgla – w kotłowni, kuchni czy garażu. Im lepiej zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie poszczególnych części domu, tym lepszą ochronę zapewnimy sobie i bliskim.

Nie zapominajmy, że groźny tlenek węgla może pojawić się w domu w każdej chwili, także podczas naszej nieobecności. Czujnik czadu Fibaro nie tylko wykryje ewentualne zagrożenie, lecz także zadba o to, abyśmy dowiedzieli się o możliwym niebezpieczeństwie, gdziekolwiek będziemy – w razie potrzeby system Fibaro natychmiast prześle nam wiadomość na naszego smartfona.

Dodatkowo, korzystając z aplikacji FIbaro lub Fibaro for HomeKit, mamy stały dostęp do informacji i w każdej chwili możemy sprawdzić, co dzieje się w naszym domu.

Wybierz czujnik czadu odpowiedni dla siebie

Czujnik czadu Fibaro został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł funkcjonować zarówno w ramach inteligentnego systemu oplatającego nasz dom, jak i poza nim. CO Sensor jako samodzielne urządzenie nie posiada co prawda wówczas funkcji udostępnianych przez system Fibaro, ale nadal pozostaje absolutnie precyzyjnym i skutecznym wykrywaczem czadu. Możemy używać go we własnym domu lub podarować bliskim, którzy nie korzystają jeszcze ze smart systemu Fibaro.

Ci z nas, którzy chcieliby rozszerzyć inteligentną sieć swojego domu i stworzyć strukturę aktywnego bezpieczeństwa przy pomocy czujnika czadu, mogą skorzystać z jednego z dwóch wariantów: linii CO Sensorów działających z systemem Fibaro oraz działających w platformie Apple HomeKit.

Jeśli posiadamy już system Fibaro lub inny oparty na Z-Wave, wybierzmy odpowiednią wersję. Jeśli jednak korzystamy już z produktów współpracujących z Apple HomeKit i nie chcemy z nich rezygnować, wybierzmy CO Sensor zaprojektowany pod tę technologię.

Chcesz zainstalować czujnik czadu Fibaro w swoim domu? Zajrzyj na stronę producenta i dowiedz się więcej o możliwościach CO Sensora!

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl