Gotowy czy na zamówienie – jaki projekt domu wybrać?

Decydując się na budowę domu mamy dwie możliwości – możemy wybrać gotowy projekt domu z katalogu lub pokusić się o urzeczywistnienie własnych marzeń i ich realizację dzięki projektowi tworzonemu na nasze indywidualne zamówienie.

Zakup gotowego projektu – sposób na oszczędności

Wybór projektu domu z katalogu ma szereg zalet. Takie rozwiązanie generuje znacznie mniejsze koszty zakupu planu niż tworzenie budynku od podstaw i wcale nie ogranicza nam możliwości wprowadzania zmian w gotowym układzie pomieszczeń. Wybierając projekt z katalogu możemy go dopasować do własnych gustów i oczekiwań znacznie mniejszym kosztem oraz zyskujemy na czasie, co również jest sporym ułatwieniem.

Wybierając dom z katalogu warto zwracać uwagę na możliwość dopasowania bryły budynku do posiadanej przez nas działki oraz ostateczne wpisanie projektu w otaczającą przestrzeń. Praktycznie nie ograniczają nas tutaj styl i wielkość wymarzonego domu – różnorodność gotowych projektów domów pozwala wybierać w szerokiej gamie ciekawych i funkcjonalnych budynków, które posiadają ogromny potencjał i szereg możliwości wygodnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej.

Dom z katalogu, choć powtarzalny daje nam szereg możliwości manifestacji własnego „Ja” podczas jego budowy. Możemy przestawiać ścianki działowe, zmieniać przestrzeń mieszkalną czy decydować o usytuowaniu pomieszczeń, a doświadczony architekt podpowie nam ciekawe sposoby na zyskanie dodatkowej przestrzeni czy poczynienie oszczędności związanych z budową.

Projekty tworzone na nasze indywidualne zamówienie nie są gorszą opcją, jednak należą do rozwiązań generujących znacznie więcej czasu i pieniędzy, co w efekcie może opóźnić proces budowy. Warto mierzyć siły na zamiary i dobrze zastanowić się zanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą wyboru projektu naszego nowego domu. Konfrontacja realnych możliwości z marzeniami powinna dać nam jasną odpowiedź, co się opłaca i czy warto inwestować w nowy projekt, czy lepiej postawić na gotowe rozwiązania i dopasować je do własnych gustów.

Pracownia Dobre Domy tworzy projekty domów dostosowane do gustów i oczekiwań różnorodnych klientów. W ich ofercie znajdziemy:

  • domy nowoczesne,
  • domy parterowe,
  • domy piętrowe,
  • szereg innych ciekawych projektów, które bez problemu dopasujemy do naszych indywidualnych potrzeb.

Pracownia zapewnia nam także fachowe doradztwo, liczne pakiety dodatkowe oraz możliwość zakupu projektów spełniających kryteria programu MDM. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.dobredomy.pl

Rate this post