Gdzie kupić basen i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Własny basen w ogrodzie nie musi być wcale synonimem luksusu, a jego posiadanie nie musi się wcale wiązać z dużymi wydatkami i pracami budowlanymi. Możliwość skorzystania z ochładzającej kąpieli i to we własnym ogrodzie zapewnić mogą bowiem z powodzeniem także baseny przenośne.

Jeśli więc zastanawiasz się właśnie nad tym, gdzie kupić basen ogrodowy i na co zwrócić podczas jego wybierania uwagę, ten artykuł jest idealny dla Ciebie!

Basen w ogrodzie, czy to dobry pomysł na letnie upały?

Chęć skorzystania z ochładzającej kąpieli w letnie, upalne dni oraz coraz większe zanieczyszczenie naturalnych zbiorników wodnych czy tłumy na basenach i kąpieliskach publicznych sprawiły, że baseny ogrodowe w ostatnich latach stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem. Ich ceny są bowiem niezwykle atrakcyjne i to nawet w przypadku dużych modeli stelażowych czy rozporowych.

Dzięki temu korzystać z nich mogą nie tylko najmłodsi, ale także dorośli. Wobec tego nie ma nic dziwnego w tym, że wraz z pierwszymi słonecznymi dniami lata wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie kupić basen ogrodowy, gdyż o ile mamy miejsce na jego ulokowanie na posesji, po odpowiednim dobraniu jego modelu i wymiarów może on z powodzeniem zastąpić wyprawy na plaże czy basen.

A do tego uatrakcyjnić czas spędzany na świeżym powietrzu czy przy grillu z przyjaciółmi.

Na co zwrócić uwagę kupując basen?

basen-stelazowy-ogrodowy-intexmarket

Kwestia tego, gdzie kupić basen to jednak nie wszystko. Istotny jest także sam jego odpowiedni dobór do indywidualnych potrzeb. Dlatego też planując zakup basenu przenośnego, należy zwrócić uwagę na poniższe elementy.

  • Rodzaj basenu — na rynku spotkać można bowiem zarówno niewielkie baseny dmuchane przeznaczone raczej dla dzieci, jak i modele rozporowe i największe z nich, czyli stelażowe. To który z nich wybierzemy, powinno więc zależeć od liczby i wieku osób, które mają z niego korzystać.
  • Wielkość — mogłoby się wydawać, że im większy basen, tym lepszy. W praktyce należy jednak dokładnie się zastanowić ile miejsca mamy na jego ustawienie w ogrodzie, gdyż wokół niego powinno być co najmniej około 1 metra wolnej przestrzeni z każdej strony.
  • Jakość wykonania — jeśli zależy nam na tym, aby zakupiony basen ogrodowy posłużył dłużej, niż jeden sezon warto wybierać modele wykonane ze wzmacnianych powłok, które są odporne na przebicia, a do tego posiadające także wzmocnione dno.

Gdzie kupić basen?

Jeśli wiemy już jaki ma być nasz wymarzony basen ogrodowy pora na wybór miejsca, w którym go kupimy. My polecamy zakupy internetowe, gdzie kupić basen można w o wiele niższych cenach niż ma to miejsce stacjonarnie, a do tego jest ich o wiele większy wybór.

Przykładowo sklep Intex Market, jest miejscem, gdzie nie wychodząc nawet z domu, można zamówić basen jednego z najpopularniejszych ich producentów – marki Intex nie tylko w dopasowanym do swoich potrzeb wymiarze, ale także rodzaju jego budowy oraz niekiedy wraz z niezbędnymi akcesoriami w cenie.

Podsumowując, zakup basenu ogrodowego to dobry pomysł dla osób, które mają dostateczną ilość miejsca w ogrodzie na jego ustawienie. Odpowiedzią na pytanie, gdzie go kupić jest natomiast Internet, gdyż to właśnie w nim można znaleźć idealnie dopasowany do swoich potrzeb model, którego zakup nie obciąży zbytnio domowego budżetu i zapewni masę frajdy dla całej rodziny.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl