zwrot partycypacji

#5758

Anonim

Witam serdecznie. W 2009 roku również wprowadziłam się do lokalu TBS(Piła-woj.wielkopolskie) wpłaciłam 52 tys(30 % wartości budowanego lokalu(60,19 m2) plus 6.300 kaucji.
Teraz do końca lutego 2016 zdaje mieszkanie. Oczywiście wszystko na biało,wymiana armatury w toalecie,pomalowanie piwnicy,pomalowanie barierek i parapetów na zewnątrz itp.-odnowić trzeba i na to jestem przygotowana. Ale martwi mnie zwrot partycypacji,przeglądałam różne fora i doczytałam, że nie dostanę tego co wpłaciłam tylko będą liczyć według aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu. Jestem załamana. Nie rozumiem z kolei tych słów „Zasady zwrotu kwoty partycypacji, w tym sposób określenia jej wysokości, szczegółowo określają przepisy ustawy z 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Kwota ta powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy (art. 29a ust. 3 ww. ustawy). Zatem wszystkie odmienne metody wyliczenia kwoty podlegającej zwrotowi (w oparciu o wskaźnik inflacji lub waloryzację) opisane w innych przepisach uznać należy za nieprawidłowe i niedopuszczalne, choćby nawet kwota partycypacji podlegająca zwrotowi wyliczona w oparciu o aktualną wartość odtworzeniową lokalu była wyższa niż uiszczona przez najemcę”

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć czy faktycznie TBS ma prawo pomniejszyć mi moją partycypację.Jeżeli chodzi o kaucję to liczę się z jakimś potrąceniem.Jestem bezradna proszę o pomoc.