odp

#5490

Anonim

Nie ma prawnego obowiązku plombowania liczników poza plombom fabrycznie założoną przez producenta.
Po co pracownik ma spisywać numer licznika i jego rok produkcji skoro takie dane posiada?

Mówiłem Ci, zobacz jaką masz datę produkcji na wodomierzu.
Poza tym wodomierze mogą być powtórnie legalizowane i powinny posiadać plombę na samym wodomierzu. Dwie cyfry oznaczają rok legalizacji. Jeżeli możesz to podaj jak najwięcej danych.

Odwołać się zawsze możesz. Możesz wnieść o kontrolę (jeżeli wodomierze są legalizowane) i przeprowadzenie odczytu kontrolnego z uwagi na fakt występowania dużych różnic zużycia wody.
Podpowiem Ci jeszcze, napisz o wskazanie roku legalizacji wodomierza głównego, poszczególne wskazania wodomierza głównego za okresy które Cię interesują, oraz sumę wskazań wodomierzy lokalowych za okresy które Cię interesują. Wtedy będziesz wiedzieć jaka różnica występuje globalnie na nieruchomości. Poszczególnych zużyć nie dostaniesz bo tu wchodzi w grę ochrona danych.

Wskazania wodomierza głównego możesz zweryfikować w przedsiębiorstwie wod-kan, myślę że nie będzie z tym problemu.

Wodomierze jak mniemam macie w mieszkaniach?

Druga strona medalu – przy braku legalizacji wodomierzy powinniście zostać rozliczeni na osoby, czyli globalne zużycie podzielić na ilość osób i tyle.
Przydało by się ustalić – przy ewentualnym braku legalizacji wodomierzy – kto jest odpowiedzialny za ich legalizację i czy istnieje jakiś regulamin rozliczania wody czy tylko opiera się o obowiązujące przepisy.