odp

#4207

Anonim

Co do białych ścian to wszystko zależy od nowego najemcy. Jak powie że może być to może być. Jak będziesz oddawał do TBS bez najemcy to będą chcieli białe i tu nie ma niestety wyjścia.
Co do glazury to przeważnie ona już jest. Na protokole nie wpisuje się rodzaju tylko typ okładziny.
Więc jeżeli chodzi o ściany i podłogi o ile ich nie przestawiasz to zgodny nie musisz mieć. Uważam że co do podwieszanego sufitu też nie, chyba że chcesz potraktować to jako ulepszenie lokalu i w razie wyprowadzki prosić o zwrot poniesionych nakładów to powinieneś takie coś napisać.
Na protokole wszystko musi się zgadzać ilościowo, więc włączniki 5 – jest, kontakty 10 – jest, panele pokój – jest, . Jak czegoś nie ma a było to ma być. Nie ma to potrąca się z kaucji lub partycypacji. I tu też bym pisał (w zależności od TBS – a wynika z doświadczenia forumowiczów) o tym że np wymieniłem baterię umywalkową w łazience, wymieniłem podłogę w kuchni. Wszystko ma swój okres amortyzacji i po zamortyzowaniu powinno zostać wymienione. Żeby przy wyprowadzce liczyli prawidłowy okres amortyzacji lepiej napisać takie krótkie pisemko.
Co do dogadywania się w sprawie odsprzedaży kolejnemu najemcy to jest to tylko twoja sprawa i przyszłego najemcy. Jeżeli wyrazi zgodę na kupno to TBS i tak tego w protokół nie wpisze. Jeżeli zostawisz ściany czerwone bo jemu będą odpowiadać to TBS i tak wpisze białe w razie kolejnego przekazania.