Reply To: Sprzedam mieszkanie TBS – 87 m, 4 pokoje, 2 balkony, Pełczyńskiego, Bemowo, Warszawa

#24817

wawa_pelczynskiego

Piotrek,
skoro masz większe pieniądze to zapewne coś wiesz o tym co zrobić, aby zmieścić się w górnych granicach np. w którymś wątku napisałem o spółce z o.o. i wypłacaniu sobie z niej odpowiedniej pensji a ze spółki resztę inwestujesz.

Zauważ, że przepisy o TBS-ach nie są sprawiedliwe, bo nikt nie zagwarantował Ci, że zawsze będziesz miał wysokie zarobki – przez 5 lat możesz mieć super, a po 5 latach możesz zostać biedakiem.

Dlatego z podziwem patrzę na osoby z osiedla, które mieszkają w TBSie i jeżdżą dobrze wypasionymi BMW czy innymi – bo dlaczego nie korzystać z życia i dobrobytu TBS-u jak lepiej im poszło w biznesie.

TBS to bardzo dobre miejsce dla ludzi prowadzących działalność gospodarczą – nawet idealne – bo jak ktoś im nogę podstawi co wcale nie jest wykluczone to przynajmniej nikt im mieszkania nie odbierze,
więc to żaden pieniądze za minimalizację ryzyka.

NIe tak dawno pracowałem w firmie windykacyjnej i widziałem jak dobierają się do prezesów firm i do wspólnego majątku – nie to, że ludzie świadomie dopuścili się, ale po prostu mieli pecha albo zbytnio zaufali albo byli naiwni – a długi trzeba spłacać i nawet rozdzielność w niektórych sytuacjach nie pomagała