Reply To: Stowarzyszenia TBS

#24723

wawa_pelczynskiego

paulka69

– nigdy tak nie będzie, że wszyscy będą zaangażowani i że na wszystkich można liczyć, ale rozbudujmy sieć ludzi, którzy będą przedstawicielami na poszczególnych osiedlach i będą animować na nich mieszkańców.

1. Ty jesteś w TBS na Lazurowej
2. ja na Pełczyńskiego
i trzeba będzie pozyskiwać kontakty w reszcie Polski

W zasadzie to działalność można skupić na 3 filarach:
1. ochrona partycypantów i najemców (m.in. monitoring działań zarządów TBS)
2. możliwość nabycia mieszkania TBS i wyjścia z niego na tych samych zasadach co wejście
3. możliwość wykupu wynajmowanego mieszkania zgodnie z zasadą Mieszkanie Plus

Od kilku dni zacząłem być ostrożony jeśli chodzi o nagłe zrywy mieszkańców, gdyż nie wiadomo kto je kontroluje i właściwie jakie mają cele ci, którzy je inicjują – czasami czuję się jak „mięso armatnie” – a stowarzyszenie ma jasne cele, ma organizację, jasne cele zbiórek itd.

Dlatego nawet jestem za tym, aby rozszerzyć działalność jakiegoś już istniejącego stowarzyszenia np. Waszego na wszystkie TBSy, ale tak, aby objęło wszystkich tych, co dołączą np. na każdym osiedlu otwierać oddział stowarzyszenia itd.
Bo im więcej nas tym lepiej.
Poza tym Wy już zdobyliście wiarygodność na swoim osiedlu i warto od tego zacząć i rozszerzać się dalej, aby realizować wspólne cele.

paulka69
co o tym myślisz? – piszmy publicznie, bo to żadna tajemnica – niech publicznie czytają ludzie czy pracownicy TBS-ów.