Czy farby z efektem dekoracyjnym sprawdzą się w Twoim wnętrzu? Sprawdź dostępne opcje!

Choć nie stronisz od wnętrzarskiego minimalizmu, a surowość jest dla Ciebie uosobieniem elegancji i wysokiego kunsztu to tym razem chciałbyś postawić na wnętrze udekorowane w przyjemnym klimacie? Jeśli tak to sprawdź, po jakie efekty dekoracyjne sięgnąć i ciesz się naprawdę udanie zaaranżowanym wnętrzem.

Nie sposób urządzić wnętrza idealnie, bez sięgnięcia do bogatej oferty aranżacyjnej wnętrz i palety najlepszych produktów. Wiele spośród dostępnych farb ciekawi odbiorców głęboką soczystością, intensywnością barw, ale również wzbudza pozytywne emocje. Podobnie jest z efektami dekoratorskimi, których jest coraz więcej na rynku, a po które sięgamy też coraz częściej.

Czy warto pomalować choć jedną ze ścian w salonie, kuchni lub sypialni nieco w inny sposób? Korzystając z innowacyjnych produktów, różniących się od klasycznej farby? Oczywiście, że tak, bo farby ozdobne podkreślają najważniejsze strefy we wnętrzu, ale co ważne także idealnie współgrają z określoną stylistyką. Sprawdź, jaka farba dekoracyjna będzie dla Ciebie najlepsza!

Czy farby z efektem dekoracyjnym sprawdzą się w Twoim wnętrzu Sprawdź dostępne opcje

Beton architektoniczny, jako odzwierciedlenie farb ozdobnych dedykowanych nowoczesności

Jeśli z zaciekawieniem przyglądasz się wnętrzom urządzonym w duchu industrialnym, nowoczesnym, skandynawskim lub naturalnym to pewnie wiesz, jak fenomenalnie sprawdza się w nich surowy beton.

Taki efekt nie jest trudny do uzyskania, w dedykowanych wnętrzach świetnie zespala się z naturalną okładziną z drewna lub z bielonymi ścianami.

Beton architektoniczny nakłada się za pomocą specjalnej pacy, można dzięki nie stworzyć mniejsze lub większe zadziory, ale także wgłębienia. Szeroka jest także paleta kolorystyczna tego materiału. Jasny beton sprawdzi się we wnętrzach usytuowanych od strony północnej, do których napływ naturalnego światła nie jest tak duży, jak w przypadku mocno rozświetlonych salonów. Ciemniejsza wersja tego efektu dekoracyjnego świetnie skomponuje się z białymi ścianami.

Farba z efektem betonu na ścianie to najlepsza alternatywa na okładzinę powierzchni znajdującej się np. za telewizorem w salonie lub jako dekoracyjne wykończenie obudowy kominka. Ale to jednak nie wszystkie zastosowania i możliwości tego efektu. Bo świetnie sprawdzi się również w kuchni np. pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi. Beton architektoniczny ma bowiem właściwości pozwalające na łatwość wyczyszczenia powierzchni. Spokojnie można go przecierać gąbką lub zwilżoną ściereczką.

Gdzie jeszcze sprawdzi się beton? Spróbuj zaakcentować nim filary w salonie lub ścianę znajdująca się za zagłówkiem łóżka w sypialni. Każda z tych wersji z pewnością spodoba się Twoim gościom, a na Tobie zrobi ogromne wrażenie estetyczne.

Farba strukturalna – jako oryginalny efekt dekoracyjny ścian

Nie ma drugiej tak chętnie polecanej i obszernie stosowanej farby ozdobnej, jak ta wspomniana w tytule. Farbę strukturalną producenci produktów do wymalowania polecają już ładnych kilka sezonów, a co ważne, wciąż nie tracą one swojego uroku.

Ich ogromną zaletą jest wszechstronność zastosowania oraz ogromna gama kolorystyczna. Kolorowe farby ozdobne w postaci struktury można zastosować praktycznie w każdym wnętrzu. Świetnie odnajdują się w stylistyce klasycznej, a co ciekawe, w ofercie producentów znajdziesz te produkty jako farby z efektem brokatu.

Można je spokojnie nałożyć samodzielnie przy użyciu specjalnej packi i tym samym zaakcentować np. ścianę w salonie, czy też w sypialni. Farba strukturalna może być dowolnie wkomponowana w stylizacje z drewnem, naturalnym kamieniem oraz dowolnym wyposażeniem. Zdecyduj, która z opcji będzie dla Ciebie najlepsza.

Farby ozdobne – ciekawe pomysły

Chcesz zastosować efekt dekoracyjny na ścianę, ale nie do końca wiesz, w jakich proporcjach? Sprawdź możliwości swojego wnętrza w projekcie architekta wnętrz. Przekaż mu swoje plany oraz projekcje wnętrza, a następnie poproś o poradę.

Projektant weźmie pod uwagę intensywność oświetlenia wnętrza, dodatkowe wyposażenie i wszystkie powierzchnie ścienne. Wbrew pozorom to, co czasem wydaje nam się najlepszą z opcji, może się bowiem okazać nieudanym pomysłem.

Ciekawą opcją na beton architektoniczny we wnętrzu będzie np. podzielenie ściany z TV na dwie części. Jedną przemaluj na biało, drugą pokryj betonem. Zyskasz ciekawy przekrój ściany, którym możesz jednocześnie zaakcentować strefy we wnętrzu. Część ściany pokryta betonem będzie strefą relaksu, część pomalowana na biało może stanowić centrum wypoczynkowe przy stole.

Taka opcja pozwoli na pełne wykorzystanie funkcjonalności wnętrza przy jednoczesnej, ciekawej aranżacji utrzymanej w stylu nowoczesnym.

Taki funkcjonalny podział wnętrza możesz przeprowadzić z każdym efektem dekoracyjnym i w każdym pomieszczeniu. Ten ciekawy trik stosuje wielu architektów wnętrz, tworząc jednocześnie bardzo oryginalne projekty wnętrzarskie.

Mamy nadzieję, że wykorzystasz nasze sprawdzone sposoby na zastosowanie efektów dekoracyjnych we wnętrzu. Zobacz, jak beton architektoniczny, czy też farba strukturalna pięknie akcentują pomieszczenie i wszystko to, co jest w nich najważniejsze.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl