Duża inwestycja TBS w Opolu

Na przełomie 2016 i 2017 roku Opolskie TBS planuje oddać do użytku cztery nowe budynki mieszczące 115 mieszkań. Osoby zainteresowane najmem lokali, mogą już się zgłaszać w siedzibie Towarzystwa.

Nowe pięciopiętrowe bloki powstaną na ulicy Kaliskiej u zbiegu ul. Witosa i alei Solidarności w Opolu. Łącznie znajdzie się w nich 115 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 35 do 80 m kw. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Bez żadnych zobowiązań można już się zapisywać i wstępnie wybierać mieszkania o konkretnym metrażu na wybranym piętrze.

Chcemy po prostu poznać preferencje przyszłych lokatorów, jeśli chodzi o metraż, piętro itp. Z taką wiedzą będziemy mogli zbudować budynek spełniający potrzeby jego przyszłych lokatorów. Jesteśmy na etapie wykonywania dokumentacji technicznej. Do tej pory zgłosiło się kilkadziesiąt chętnych do zamieszkania w lokalach, które mają powstać. Takich nowoczesnych bloków jeszcze nie budowaliśmy w Opolu. – mówi Jihad Rezek, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Koszty wkładu partycypacyjnego będą znane dopiero po sporządzeniu dokumentacji. Mieszkania będą dostępne w tradycyjnym systemie TBS oraz „Moje Mieszkanie”, czyli z możliwością wykupu po 15 latach najmu.

Zobacz także:

Opolskie TBS – aktualne inwestycje