Rusza duża inwestycja TBS w Kielcach

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy trzech nowych bloków. Budynki staną na osiedlu Ślichowice przy ulicy Puscha. Pierwszy z nich ma być gotowy do użytku już za rok.

Zmienią się zasady  przydzielania lokali w nowych blokach. Osoba zainteresowana zamieszkaniem w zasobach Kieleckiego TBS, będzie musiała wpłacić połowę przewidywanych kosztów inwestycji. Pozostałą część będzie spłacać, w miesięcznych ratach, przez 30 lat. Po spłaceniu kredytu, mieszkanie przejdzie na własność lokatora. Dotychczas nie było możliwości przeniesienia własności na osobę mieszkającą w lokalu.

Mieszkań na Ślichowicach będzię 150 i będą miały powierzchnię od 30 do ponad 80 m2. Już teraz największe zainteresowanie budzą lokale z dwoma pokojami o metrażu około 50 m2.

– Jeżeli zainteresowanie mieszkaniami będzie duże – planujemy obok inwestycji postawienie kolejnych trzech nowych wielorodzinnych budynków – podkreśla prezes KTBS Krzysztof Obratański. Już teraz można powiedzieć, że jest wielu chętnych na mieszkania przy ulicy Puscha. Jednym z powodów może być cena, która jest konkurencyjna w porównaniu z  mieszkaniami oferowanymi przez prywatnych deweloperów. Jak ostrożnie szacuje Krzysztof Obratański metr kwadratowy mieszkania będzie oscylował wokół kwoty trzech tysięcy złotych. Dokładna wartość będzie znana, po wyłonieniu wykonawcy inwestycji.

Rate this post