Rusza duża inwestycja TBS w Kielcach

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy trzech nowych bloków. Budynki staną na osiedlu Ślichowice przy ulicy Puscha. Pierwszy z nich ma być gotowy do użytku już za rok.

Zmienią się zasady  przydzielania lokali w nowych blokach. Osoba zainteresowana zamieszkaniem w zasobach Kieleckiego TBS, będzie musiała wpłacić połowę przewidywanych kosztów inwestycji. Pozostałą część będzie spłacać, w miesięcznych ratach, przez 30 lat. Po spłaceniu kredytu, mieszkanie przejdzie na własność lokatora. Dotychczas nie było możliwości przeniesienia własności na osobę mieszkającą w lokalu.

Mieszkań na Ślichowicach będzię 150 i będą miały powierzchnię od 30 do ponad 80 m2. Już teraz największe zainteresowanie budzą lokale z dwoma pokojami o metrażu około 50 m2.

– Jeżeli zainteresowanie mieszkaniami będzie duże – planujemy obok inwestycji postawienie kolejnych trzech nowych wielorodzinnych budynków – podkreśla prezes KTBS Krzysztof Obratański. Już teraz można powiedzieć, że jest wielu chętnych na mieszkania przy ulicy Puscha. Jednym z powodów może być cena, która jest konkurencyjna w porównaniu z  mieszkaniami oferowanymi przez prywatnych deweloperów. Jak ostrożnie szacuje Krzysztof Obratański metr kwadratowy mieszkania będzie oscylował wokół kwoty trzech tysięcy złotych. Dokładna wartość będzie znana, po wyłonieniu wykonawcy inwestycji.