Drabiny w gospodarstwie domowym – jak dobrać odpowiednią drabinę do różnych zadań domowych?

W domu, garażu czy warsztacie często wykonujemy najróżniejsze prace na wysokości, poza zasięgiem rąk człowieka stojącego na podłodze.

Nie zawsze wystarczy stanąć na stołku czy taborecie – co w niektórych sytuacjach może być niebezpieczne. Potrzebujemy zatem odpowiedniej drabiny.

Porządki, w tym mycie sufitów oraz górnych partii ścian i okien. Układanie przedmiotów w wysoko umieszczonych szafkach i na półkach. Zdejmowanie i zakładanie firanek. Oraz wiele innych podobnych czynności, jakie wykonujemy w domu, a także w warsztacie czy garażu.

Muszą one przebiegać komfortowo i – przede wszystkim – bezpiecznie. W tym celu potrzebna nam będzie drabina. Sprawdźmy, jak najtrafniej wybrać to narzędzie, aby spełniało wymogi naszego gospodarstwa domowego.

Jaka drabina do domu?

drabiny-w-gospodarstwie-domowym-jak-dobrac-odpowiednia-drabine-do-roznych-zadan-domowych

W gospodarstwach domowych do prac porządkowych czy naprawczych najczęściej wykorzystywane są praktyczne drabiny składane. Obecnie dominują nowoczesne modele, wykonane z aluminium.

Znaczną popularnością cieszą się drabiny wolnostojące ze stopniami. Są one lekkie, praktyczne i wygodne. Po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, można je łatwo schować. Nadają się do pracy w każdym domu.

Dzięki nim można wygodnie oraz bezpiecznie umyć sufit, wymienić firanki, porozkładać przedmioty na wysoko zawieszonych półkach, zmienić żarówkę w lampie sufitowej i wykonać multum podobnych czynności.

Taka drabina to niezastąpione narzędzie w każdym gospodarstwie domowym. Tym bardziej, że nie jest to sprzęt szczególnie kosztowny – ceny wolnostojących drabin składanych są bardzo atrakcyjne, również w przypadku modeli o wysokiej jakości wykonania.

Osoby bardziej wymagające zainteresować się powinny drabiną przegubową, którą można składać jak harmonijkę. Jest ona narzędziem przeznaczonym do wykonywania prac o wyższym stopniu zaawansowania. Można ją wykorzystywać w różny sposób. Często korzystają z niej fachowcy. W gospodarstwie domowym bywa przydatna między innymi w warsztatach.

Z kolei do prac na dużej wysokości, które również niekiedy wykonać trzeba w swoim domu, znakomicie nadają się ergonomiczne drabiny rozsuwane i wielofunkcyjne.

Po złożeniu zajmują one niewiele miejsca, lecz rozsunięte pozwalają dostać się na dach lub w inne wysoko położone miejsce, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa oraz komfortu. To narzędzia dla profesjonalistów i nie tylko. Więcej na ich temat dowiedzieć się można tutaj: Drabina na dach – drabiny-krause.dmn.pl.

Wybór drabiny – czym się kierować?

Do najważniejszych kryteriów wyboru drabiny do gospodarstwa domowego zaliczają się nasze potrzeby, czyli po prostu to, w jaki sposób zamierzamy używać owego narzędzia. Przykładowo, jeśli drabina będzie nam potrzebna do wykonywania codziennych czynności typu porządki czy drobne naprawy, w zupełności wystarczy model wolnostojący składany ze stopniami.

Poszukując narzędzia do pracy, warto postawić na drabinę przebudową. Jeśli musimy wchodzić na dach czy na strych, do którego nie ma przejścia z wnętrza domu, nie obejdzie się bez drabiny rozsuwanej wielofunkcyjnej.

Przed zakupem koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić rozmiar drabiny, gdyż musi ona być pod tym względem dostosowana do miejsca, gdzie będziemy jej używali.

Jeśli chodzi o materiał, zdecydowanie warto postawić na drabinę aluminiową. Metal ten jest lekki, ale wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Rzecz jasna, najlepiej jest wybierać produkty wysokiej jakości.

Należy skontrolować stabilność drabiny, gdyż od niej zależy bezpieczeństwu użytkowania. Stopnie nie mogą być śliskie, a nóżki powinny być zaopatrzone w elementy antypoślizgowe.

Oczywiście, powinniśmy wybrać narzędzie, korzystanie z którego będzie nie tylko bezpieczne, lecz także po prostu wygodne. Taka drabina z pewności pomoże nam w domowych pracach.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl