Dlaczego minikoparki to maszyny idealne do budowy ścieżek rowerowych?

Minikoparki to bardzo praktyczne maszyny budowlane, które umożliwiają pracę w nawet najtrudniejszych warunkach. Są lekkie, zwinne, a dzięki możliwości wymiany łyżki umożliwiają zarówno wykonywanie wąskich wykopów, jak i szybką niwelację terenu.

Dobrze sprawdzają się na każdej budowie, ale z powodzeniem można stosować je również podczas budowy ścieżek rowerowych.

Jak wygląda proces budowy ścieżki rowerowej?

Podczas prac przy budowie ścieżek rowerowych konieczne jest zdjęcie wierzchniej warstwy ziemi. Do takich celów idealnie nada się minikoparka JCB lub duża koparka na kółkach. Wszystko zależy od ilości prac i ukształtowania terenu na konkretnej inwestycji.

minikoparki

Kolejnym etapem jest rozsypanie kruszywa różnej gradacji, które ma stanowić podbudowę ścieżki rowerowej. Tutaj również wykorzystywane są koparki i minikoparki. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybko uporać się ze starannym rozprowadzeniem kruszywa kamiennego i umożliwić kolejnej ekipie wejście na plac budowy.

W następnej kolejności do pracy przystępują walce. Ich zadaniem jest staranne zagęszczenie kruszywa.

Gdy podbudowa jest gotowa, pozostaje tylko wykonać nawierzchnię asfaltową i namalować oznaczenia. Całość nie jest skomplikowana, a wykorzystanie odpowiednich narzędzi mocno ułatwia pracę. Oczywiście większość prac można by wykonać bez użycia specjalistycznych narzędzi i maszyn budowlanych, ale wiązałoby się to z ogromną stratą czasu i energii pracowników.

Minikoparka JCB – idealny sprzęt do budowy ścieżek rowerowych

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy budujemy dom, kopiemy wykopy pod media czy tworzymy ścieżkę rowerową. JCB zapewnia wysoką jakość wykonania i ogromną trwałość. Maszyny te charakteryzują się prostotą obsługi i łatwością mycia.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu.

Umożliwiają pracę w trudnych warunkach. Dobra minikoparka wjedzie wszędzie tam, gdzie duże koparki nie mają szansy się dostać. Łatwa zmiana łyżek umożliwia pracę na wielu etapach każdej inwestycji.

To lekkie, kompaktowe i bardzo wytrzymałe urządzenia, które umożliwiają szybkie przeprowadzenie prac ziemnych. Są stosowane nie tylko podczas budowy ścieżek rowerowych, ale też w trakcie innych inwestycji budowlanych.

Warto wiedzieć, że obsługa maszyn JCB nie jest skomplikowana. Nowsze modele posiadają dość dużą kabinę, która zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i daje poczucie dużego komfortu. To niezwykle ważne, bo wydajniejsza praca umożliwia lepsze wykorzystanie możliwości personelu.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl