Czy warto postawić na ogrodzenie z aluminium?

Czy warto postawić na ogrodzenie z aluminium?? Wreszcie nadszedł ten czas. Spędzone przez nas na budowie, dość chude i momentami niekończące się lata, dobiegły końca, a my możemy pomyśleć o zamieszkaniu w naszym nowym domu. Pozostaje jednak kwestia jego bezpieczeństwa i tego, czy oby na pewno wszystko zostało dopięte na ostatni guzik? Czy rzeczywiście możemy już się wprowadzać?

Skoro zaś o bezpieczeństwie mowa, chcielibyśmy w tym miejscu przybliżyć kwestię ogrodzeń domu, a mówiąc jeszcze dokładniej, jego konkretnego rodzaju, mianowicie ogrodzenia aluminiowego.

Ogrodzenie aluminiowe – czy warto na nie postawić?

czy-warto-postawic-na-ogrodzenie-z-aluminium

Wybór na rynku ogrodzeń aluminiowych jest ogromny i nie orientując się kompletnie w branży wszelkiej maści ogrodzeń do domu, trudno w ciemno podjąć decyzję, które z nich będzie dla nas najodpowiedniejsze. W sklepach znaleźć możemy zarówno ogrodzenie drewniane i ogrodzenie kute, jak i też wreszcie, interesujące nas w tym miejscu najbardziej, ogrodzenie aluminiowe. Dlaczego wydaje się być ono najlepszym wyborem?

Po pierwsze aluminium jest odporne na wszelkiego rodzaju nieprzyjemne, trudne do przewidzenia, niespodzianki atmosferyczne (opady deszczu, opady śniegu, grad, wysoka wilgotność, ale też susza i wichury) oraz innego typu zniszczenia, zarysowania i zadrapania.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że ogrodzenia aluminiowe nie są ciężkie, co w dalszej kolejności nie spowoduje nieudogodnień w ich transporcie z miejsca na miejsce. Wszystkich laików ucieszy tutaj dodatkowo kwestia montażu. Nie trzeba mieć nadzwyczajnych umiejętności, żeby poradzić sobie z samodzielnym zamontowaniem tego typu ogrodzenia.

Ostatnią już, ale równie ważną zaletą, jest to, jak pięknie wygląda ono po skończonym montażu. Można bowiem postawić na wystrój retro, ale także na nieco bardziej nowoczesny design, a jeszcze jak się elementy z aluminium dodatkowo połączy z innymi materiałami, typu kamień czy nawet beton, to efekt zachwytu mamy murowany (dosłownie i w przenośni).

Parametry techniczne ogrodzenia aluminiowego

Elementy ogrodzenia aluminiowego to nic innego jak zamknięte profile aluminiowe czy też blachy aluminiowe, które tworzy się ze stopu aluminium. W większości przypadków aluminium miesza się w niewielkiej ilości także np. z żelazem, krzemem czy też miedzią. Stop aluminium jest bardzo łatwy w obróbce i niezwykle plastyczny, dzięki czemu można go uformować w dowolny sposób, tworząc wymarzony kształt.

Aluminium, dzięki swojej niskiej gęstości i tym samym niskiej wadze, jest trzykrotnie lżejsze od np. stali. Ważną kwestią jest również fakt, że zarówno blachy aluminiowe, jak również panele i zamknięte profile aluminiowe, nie ulegają szybkiemu rdzewieniu, tym samym będąc odporne na szkodliwe działanie korozji. Ponadto nie musimy obawiać się, że cokolwiek złego stanie się, jeśli pogoda zacznie płatać figle i będą znaczne skoki temperatur.

Estetyka ogrodzenia z aluminium

Aluminium zapewnia ogromną dowolność. Poprzez swoją, wspomnianą już wyżej, plastyczność, jesteśmy w stanie uzyskać niezwykle dużo kształtów, ale też stylów. W zależności od tego, czy bardziej preferujemy prostotę, czy też minimalizm, nowoczesność czy może nawet klasykę, możemy bawić się tutaj do woli.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy nawet poeksperymentować z kolorem. Można rzec, że jeżeli chodzi o kwestię estetyki ogrodzenia z aluminium, to stanowi ono swoistego rodzaju wykończenie domu, taką przysłowiową kropkę nad “i”.

Ogrodzenia aluminiowe – cena

Jakoś kosztuje. Zawsze tak było i będzie i to nie ulega wątpliwości. Nie da się ukryć, że cena ogrodzeń z aluminium znacznie odbiega od takowych ogrodzeń, wykonanych, chociażby ze stali, ale biorąc pod uwagę przytoczone wyżej zalety, których przecież nie jest tak mało, nietrudno się dziwić, że cena ta nie należy do najniższych.

Wszystko też będzie zależało od użytych profili aluminiowych (grubości ścianki profilu) i oczywiście od tego, jaką decyzję podejmie klient, jeżeli chodzi o efekt ostateczny i powstałe w ten sposób np. bramki i furtki. Nie bez znaczenia jest też tutaj także wysokość ogrodzenia i to ile, ostatecznie użyto materiału.

Zachęcamy też do zapoznania się z pełną ofertą partnera artykułu: https://aluprest.pl/oferta/

5/5 - (2 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl