Co warto wiedzieć na temat listw do płytek?

Listwy do płytek to praktyczny element wykończenia wnętrz, który można wykorzystać również w celach dekoracyjnych. Tego typu elementy stosuje się między innymi w przypadku płytek ceramicznych, gresowych lub terakoty.

Nie dość, że pozwalają w prosty sposób dodać akcent dekoracyjny, to przede wszystkim zabezpieczają brzegi płytek przed uszkodzeniami.

Niezależnie więc od tego, czy dopiero planujesz remont, czy też jesteś już w trakcie takich prac i szukasz najlepszych rozwiązań, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Dzięki temu nie tylko kupisz eleganckie listwy dekoracyjne i wykończeniowe, ale też skorzystasz z najlepszych cen.

Dlaczego warto stosować listwy do płytek?

Jeżeli chodzi o funkcjonalność listew do płytek, większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na ich walory estetyczne oraz to, że listwy narożne skutecznie zabezpieczają naroża i brzegi. Dzięki temu nie trzeba się martwić ryzykiem wystąpienia ewentualnych uszkodzeń mechanicznych.

Na tym jednak zalety takich rozwiązań się nie kończą. Odpowiednio dobrane listwy zapewnią świetne zabezpieczenie stopni schodów przed poślizgiem, a także pozwolą zamaskować drobne niedoskonałości, których czasami nie da się uniknąć podczas montażu płytek.

Listwy wykorzystuje się również do stworzenia równych łączeń w przypadku, gdy chce się zastosować różne rodzaje płytek lub połączyć je z innymi materiałami.

Warto również wspomnieć, że listwy stalowe do płytek, podobnie zresztą jak pozostałe listwy wykończeniowe można łatwo utrzymać w czystości.

Ogromny wybór wzorów i kolorów

Co warto wiedzieć na temat listw do płytek

Producenci specjalizujący się w listwach aluminiowych do płytek oferują obecnie różne wymiary i kształty. Ułatwia to ich dopasowanie nawet do najbardziej nietypowych wnętrz. Oprócz wspomnianych listw aluminiowych, w sprzedaży można znaleźć również listwy stalowe, mosiężne, drewniane oraz listwy narożne wykonane z tworzyw sztucznych.

Warto pamiętać, że w zależności od tego, jaki materiał się wybierze, listwy mogą mieć inne właściwości (na przykład większą odporność na uszkodzenia). Do tego dochodzi również inny sposób montażu, o czym najczęściej informują producenci oraz sprzedawcy.

W przypadku pojawienia się wątpliwości związanych z tym, czy wybrane listwy sprawdzą się do przewidzianych przez użytkownika zastosowań, zawsze warto skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o pomoc. Dzięki temu można uniknąć nietrafionych zakupów.

Jakie listwy do płytek wybrać?

Dobre listwy do płytek dekoracyjne pozwalają nawet niedoświadczonym osobom uzyskać świetny efekt wykończenia. Dużym ułatwieniem jest również to, że listwy występują w rozmaitych kształtach (zaokrąglone, prostokątne), dzięki czemu można nimi połączyć płytki z innymi elementami w taki sposób, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami domowników.

Przy zakupie trzeba również zdecydować, jaki kolor będzie najlepszy.

Najbardziej uniwersalne są listwy srebrne, ale w razie potrzeby można również zamówić listwy czarne, złote, oliwkowe i wiele innych. Niektóre modele dostępne są w wariancie błyszczącym oraz matowym, co także można wykorzystać do stworzenia idealnej aranżacji.

Porady związane z montażem listew

Biorąc pod uwagę liczne zalety listew do płytek, mogłoby się wydawać, że ich montaż wymaga doświadczenia i specjalistycznych narzędzi. W praktyce jednak jest to bardzo prosty proces.

Najczęściej listwy mocuje się z wykorzystaniem mocnego kleju, dołączonych zacisków lub innych elementów łączących. Najpierw jednak trzeba dokładnie wyczyścić powierzchnię przed montażem, co przełoży się na wysokość trwałość zastosowanego rozwiązania.

W kwestii czyszczenia listew wiele zależy od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Najprościej czyści się listwy aluminiowe oraz stalowe. W takim przypadku można skorzystać z miękkiej szmatki delikatnie namoczonej środkiem czyszczącym lub wodą.

Trzeba natomiast zachować szczególną uwagę w przypadku listew drewnianych, ponieważ ich producenci zalecają stosowanie odpowiednich preparatów wykorzystywanych do konserwacji drewna.

Podobnie jest z listwami z tworzyw sztucznych, które nie mogą być czyszczone środkami ściernymi ze względu na ich delikatną powierzchnię. Tutaj również najlepszym rozwiązaniem będzie zwykła szmatka.

Gdzie kupić porządne listwy do płytek w najlepszych cenach?

W celu zamówienia dobrych listew w przystępnych cenach warto zapoznać się z ofertą popularnego sklepu internetowego, w którym można znaleźć całą kategorię takich produktów. Klienci mogą skorzystać z filtrów, dzięki którym szybko znajdą odpowiedni model listwy.

Dzięki wspomnianym filtrom można na przykład określić, jaka warstwa dekoracyjna będzie najlepsza (na przykład polerowana lub szczotkowana). Równie łatwo można wybrać jeden z wielu dostępnych kolorów, określić szerokość i sposób montażu.

Jeżeli natomiast ktoś chce maksymalnie uprościć sobie proces składania zamówienia, może od razu przejść do odpowiedniej kategorii zawierającej wyłącznie listwy odpowiednie do strefy mokrej lub wnętrz budynków.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl