Chcesz odmalować mieszkanie? Postaw na sprawdzonego specjalistę

Szybkie odnowienie mieszkania to często łatwy sposób na podniesienie jego standardu albo naprawę ubrudzonych i porysowanych ścian. Jednak czynność ta wymaga nie tylko sporej ilości czasu, ale też doświadczenia i sprzętu. Jeśli brakuje Ci chociaż jednej z tych rzeczy, zainteresuj się usługami profesjonalnych malarzy wnętrz.

Jak zaplanować malowanie ścian i sufitów

Przed przystąpieniem do prac należy ocenić ich zakres i odpowiednio przygotować pomieszczenia. Zacząć należy od zmierzenia powierzchni ścian i sufitów, co pozwoli oszacować ilość potrzebnych materiałów. Będą to:

 • grunt do ścian i sufitów.
 • farby,
 • szpachla lub gładź szpachlowa – będzie niezbędna do naprawy drobnych ubytków i wygładzenia zniszczonych powierzchni.

Oczywiście lista to może się wydłużyć, ale powyższe do raczej niezbędne minimum. Do tego trzeba doliczyć:

 • folię malarską,
 • taśmę malarską,
 • pędzle, wałki, korytka na farbę.

To już dość imponujący arsenał, który po wszystkim trzeba gdzieś przechować, na co w bloku nie zawsze jest miejsce. W dodatku narzędzia do malowania będą potrzebne od wielkiego dzwonu, przez większość czasu zagracając schowki i piwnice.

To jeden z argumentów przemawiających za oddaniem malowania mieszkania w ręce fachowców, którzy na zlecenie przyjeżdżają z własnym sprzętem.

Zanim jednak w ogóle będą mogli oni przystąpić do prac, to pomieszczenia często należy opróżnić z mebli i bibelotów, a przynajmniej odsunąć je od ścian. Przy kompleksowych pracach wypada też zdemontować oświetlenie, karnisze, zabezpieczyć drzwi i powierzchnie niemalowane. To wielkie wyzwanie i zajmuje sporo czasu. Specjaliści uporają się z nim migiem, odciążając inwestora.

chcesz-odmalowac-mieszkanie-postaw-na-sprawdzonego-specjaliste

Gdzie znaleźć specjalistów od malowania wnętrz?

Każdy szanujący się malarz wnętrz ogłasza swoje usługi w serwisach lokalnych i internecie. W grę wchodzą portale społecznościowe, a nawet marketing szeptany, czyli fachowiec z polecenia. Jednak najlepszym źródłem specjalistów będą serwisy zrzeszające oferty wielu przedsiębiorców, jak np. oferteo.

Zaufane witryny tego typu dają wgląd nie tylko do namiarów na usługodawców, ale też do opinii o nich. Daje to gwarancje znalezienia specjalisty na poziomie, który świadczy usługi na satysfakcjonującym poziomie.

chcesz-odmalowac-mieszkanie-postaw-na-sprawdzonego-specjaliste-2

Jaką farbę wybrać do malowani mieszkania?

Dostępność typów farb w sklepach powala. Laikowi trudno zdecydować się już nawet nie na kolor, ale też strukturę czy właściwości powłoki. Generalnie przyjmuje się, że głównym kryterium jest przeznaczenie pomieszczenia.

Stąd też w marketach budowlanych można znaleźć farby:

 • do kuchni,
 • do łazienki,
 • do sufitu,
 • na korytarz,
 • do salonu i pokojów.

To bardzo ogólny podział, ale oddaje właściwości powłoki – te do łazienek i kuchni będą łatwo zmywalne, odporne na pleśń i osady, z kolei takie do korytarza cechują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Warto jednak wiedzieć, że często te wyszukane powłoki wymagają odpowiedniego przygotowania powierzchni. To kolejny argument przemawiający za wynajmem malarza – specjalista będzie wiedział, jak postępować z konkretnym typem farby i pomoże wybrać powłokę adekwatną do potrzeb użytkowników mieszkania.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl