Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje blok dla 22 rodzin

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje na Fordonie przy ul. Bortnowskiego kolejny budynek w systemie TBS. Budynek pomieści 22 rodziny. Obecnie trwa przetarg dla firm budowlanych, BTBS obiecuje powstanie budynku w 13 miesięcy.

Dokładna lokalizacja budynku to niezagospodarowany teren między ul. Bortnowskiego i Taczaka. Blok będzie składał się z pięciu kondygnacji. Mieszkania zostaną wykończone „pod klucz” W bloku znajdą się komórki lokatorskie dla każdego z mieszkań, suszarnia, wózkownia i schowek na rowery. Budynek nie będzie posiadał piwnicy. W budynku będzie także winda. Wszystkie media będą indywidualnie opomiarowane dla każdego z mieszkań.

Kiedy zacznie się inwestycja?

BTBS planuje rozpoczęcie budowy budynku na 3 kwartał 2016 roku. Budynek ma powstać w 13 miesięcy. Obecna prezes zarządu BTBS Magdalena Kwiatkowska obiecuje, że w niedalekiej przyszłości powstaną kolejne budynki w tej okolicy tworząc osiedle TBS-owskie. Wokoło budynku znajdować się będą: plac zabaw, kwietniki, trawniki, chodnik, parking oraz drogi dojazdowe.

Kolejka oczekujących na mieszkanie TBS

BTBS kwituje, że na popyt na mieszkania TBS jest ogromny w Bydgoszczy, na liście osób oczekujących na mieszkanie znajduje sponad 3000 osób. Lista mimo swoje wielkości jest wciąż otwarta, można się jeszcze zapisać. Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiada, że wkrótce podda kolejkę kontroli informuje prezes Kwiatkowska. Lista osób oczekujących według prezes wymaga weryfikacji, na liście znajdują się osoby/rodziny które zapisywały się na mieszkanie lata temu. BTBS będzie dzwonić do każdej z rodzin czy nadal są zainteresowani mieszkaniem TBS oraz czy odpowiada im lokalizacja inwestycji.

BGK pozytywnie ocenia wiarygodność kredytową BTBS-u

Rozpoczęcie prac budowlanych jest możliwe dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka BTBS z sukcesem realizuje politykę budownictwa społecznego. Dzięki Spółce powstały już 1244 mieszkania (także z pomocą BGK) w których zamieszkuje ponad 3000 osób. Spółka BTBS administruje 21 lokalami usługowymi, dwoma parkingami podziemnymi oraz 132 garażami. Rafał Bruski – prezydent miasta Bydgoszczy komentuje, że planowane są kolejny budynki TBS, zainteresowanie mieszkańców mieszkaniami TBS jest ogromne. W 2015 roku udało się Spółce BTBS oddać do użytku ponad setkę lokali, co uważam za wielki sukces – kwituje prezydent Bydgoszczy.

Rate this post