Bydgoskie TBS znów buduje

Pierwszego września minął termin składania ofert w przetargu na budowę bloków TBS przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze przed pierwszymi mrozami Bydgoskie TBS rozpocznie inwestycję.

Będą to trzy budynki mieszkalne o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m kw., w których znajdzie się 65 mieszkań. Metraż lokali wahać się będzie od 30 do 70 m kw. Partery wszystkich trzech budynków przeznaczone będą na lokale usługowe, a w podziemiach przewidziano miejsce na parking. Planowane jest też podłączenie bloków pod miejski monitoring. Inwestycja jest bardzo atrakcyjna ze względu na dobrą lokalizację, blisko centrum miasta.

Przyszli mieszkańcy pokryją 30 procent wkładu partycypacyjnego, którego wysokość będzie znana jesienią, gdyż jest uzależniona od trwającego przetargu na budowę. Budynki mają zostać oddane do użytku w trzecim kwartale 2013 roku.

Jeszcze we wrześniu rozpocznie się zasiedlanie dwóch nowo wybudowanych czterokondygnacyjnych budynków przy ulicy Bora Komorowskiego w Fordonie. Do wykończonych „pod klucz” i w pełni wyposażonych mieszkań wprowadzi się 127 rodzin. Mieszkania mają od 33 do 70 metrów kwadratowych powierzchni i od 1 do 3 pokoi. W podpiwniczeniu budynków do dyspozycji lokatorów znajdują się indywidualne garaże.
Inwestycję rozpoczęto pod koniec 2009 roku, a jej koszt wyniósł ponad 20 mln zł. Lokatorzy partycypowali w 30 proc. kosztów budowy.

Mimo stale prowadzonych przez BTBS inwestycji na liście oczekujących na mieszkanie jest ponad 2 tysiące nazwisk.

Rate this post