Podpisano umowę na budowę osiedla w Siedlcach

Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. zawarło umowę na realizację kolejnego budynku przy ul. Gospodarczej 12 w Siedlcach. Inwestycja będzie obejmować 59 mieszkań, 18 garaży i lokal użytkowy.

Cykl realizacji planowany jest na 14 miesięcy. Oznacza to, że rodziny wprowadzą się do nowych mieszkań z końcem przyszłego roku. Generalnym wykonawcą robót jest firma „Cetus” Sp. z o.o. z siedzibą w Łosicach.

Zawarcie umowy, do którego doszło 4 października, w obecności wiceprezydenta Siedlec Jarosława Głowackiego, zostało poprzedzone procedurą wynikającą z prawa zamówień publicznych. Łączny koszt realizacji inwestycji przekracza 8 mln złotych.

Już od czerwca przy ul. Gospodarczej 10 Siedleckie TBS buduje blok z 23 mieszkaniami. Przewidywane zakończenie tej inwestycji to II kwartał 2011 r. Mieszkania będą wynajmowane zgodnie z „Regulaminem wynajmu mieszkań Siedleckiego TBS” na podstawie listy oczekujących na wynajem.

W najbliższych latach planowane do realizacji są następne inwestycje. Przy Gospodarczej 15 i 17 stanie jeszcze 6 budynków, które pomieszczą łącznie ponad 200 mieszkań.

Przeczytaj także:  Siedleckie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post