Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2013

29 stycznia w Poznaniu rozpoczęła się XXII edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2013 oraz towarzyszących im targów WinDoor-tech, CBS oraz Glass. Tegoroczne, największe w Polsce budowlane spotkanie branżowe architektów, urbanistów, inżynierów budownictwa, a także wykonawców i dostawców materiałów i usług budowlanych odbywają się pod hasłem „Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”.

W konferencjach i wydarzeniach organizowanych podczas targów udział wziął Podsekretarz Stanu Janusz Żbik oraz Podsekretarz Stanu Piotr Styczeń, który uczestniczył w drugim dniu targowych spotkań, podczas którego odbyło się wręczenie nagród „Perły Ceramiki”. Wiceminister J. Żbik podczas Dni Inżyniera Budownictwa uczestniczył w dyskusji na temat zmian zasad wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu i ich udostępniania na rynku unijnym. Jako zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące przygotowywanej nowelizacji prawa budowlanego i założeń do Kodeksu Budowlanego, a także oczekującego na przyjęcie przez Radę Ministrów projektu założeń nowej ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.

W XXII edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2013 w ciągu czterech targowych dni będzie można zapoznać się z ofertą i porozmawiać z przedstawicielami ponad 1200 firm z 35 państw związanych z branżą budowlaną. To najważniejsze w Polsce spotkanie profesjonalistów branży budowlanej i największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie, spodziewają się w tym roku ok. 60 tys. zwiedzających.

Rate this post