Bloki TBS w Pile gotowe do odbioru

Ekipy budowlane w ekspresowym tempie uporały się z budową dwóch budynków pilskiego TBS przy ul. Andersa w Pile. Pozostało jeszcze tylko posprzątać i dokonać wszystkich koniecznych odbiorów, aby pod koniec września do 101 nowych mieszkań mogli się wprowadzić lokatorzy.

Bloki powstały na dawnym placu apelowym, na terenie byłej jednostki wojskowej. Koszary, w ramach rewitalizacji obiektów powojskowych również zostały zamienione na mieszkania. Teraz na tym osiedlu jest już ponad 400 mieszkań czynszowych.

Mieszkania mają wielkość od 35 do 65 metrów kwadratowych, a poddaszowe, w przyszłości będzie można powiększyć poprzez adaptację strychu czyniąc je dwupoziomowymi. W łazienkach znajduje się pełne wyposażenie, ściany wyłożone są glazurą, w kuchni kuchenki elektryczne i okapy. Posadzki w pokojach wyłożone są wykładziną imitującą panele drewniane.
Wszystkie wejścia są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, nie ma żadnych progów, korytarze są szersze i na każdej klatce jest jedno mieszkanie, w którym łazienka jest przystosowana do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich.

Każdy z lokatorów musiał wpłacić 30 proc. wartości lokalu, co za 50 metrowe mieszkanie daje kwotę niespełna 50 tysięcy złotych. Do tego trzeba też doliczyć kaucję, za 50 metrów jest to około 5 tysięcy złotych.

Wśród miast o podobnej wielkości Piła jest liderem w budowaniu mieszkań na wynajem. Pilskie TBS-y mają ich ponad 830.

Rate this post