Blender, jaki najlepszy?

Figi zapiekane z serem i orzechami z dodatkiem bułgarskiej sałatki chłopskiej, można popić dyniową latte. Na deser przepyszny sorbet z mango. A wszystkie te specjały nie byłyby możliwe do wykonania bez jednego z najbardziej praktycznych urządzeń w kuchni, jakim jest blender.

Biorąc pod uwagę niewiarygodnie przystępne ceny, nie dziwi stale rosnąca popularność tych wszechstronnych urządzeń. Pozostaje już tylko kwestia wyboru najodpowiedniejszego blendera dla naszych potrzeb.

Rodzaje blenderów

blender

Mamy do czynienia z dwoma podstawowymi rodzajami blenderów:

  • Blender ręczny;
  • Blender kielichowy.

W przypadku tego pierwszego, całą pracę wykonujemy, trzymając urządzenie w ręku. Powinno być wyposażone w osłonę ostrza zapobiegającą rozpryskom. Nader często blendery ręczne zasilane są bezprzewodowo, za pośrednictwem akumulatora. Stosuje się je przeważnie do miksowania zup i sosów w celu uzyskania kremowej konsystencji.

Blender kielichowy jest znacznie masywniejszy. Dysponuje także większą mocą, co w znacznym stopniu zwiększa jego możliwości. Jest wyśmienity przy miksowaniu warzyw i owoców np. na sycące smoothies.

Blender, jaki wybrać?

Ponieważ blender ręczny jest stosunkowo prostym urządzeniem, więcej uwagi poświęćmy blenderom kielichowym.

Podstawowymi parametrami pracy są moc i ilość obrotów. W obu tych przypadkach wartości wyższe dają większe możliwości użytkowe. Dodatkową zaletą jest możliwość regulowania prędkości obrotów, co znajduje zastosowanie w przypadku wymaganej różnej konsystencji potraw.

Dużą wygodą są wyjmowane ostrza, ułatwia to czyszczenie urządzenia.

Do wyboru są kielichy szklane bądź plastikowe. Z jednej strony szklane wydają się bardziej estetyczne, poza tym ich większa waga stabilizuje blender w trakcie pracy. Plastikowe szybciej ulegają zużyciu, jednak nie występuje w tym przypadku ryzyko stłuczenia.

Warto sprawdzić, czy blender posiada dodatkowe wyposażenie, ubijaki, pojemniki oraz uchwyty antypoślizgowe. Nie zapominamy też o względach bezpieczeństwa. Blender powinien posiadać zabezpieczenie przed samoistnym lub przypadkowym uruchomieniem. Brak jakiejś części, otwarta pokrywa kielicha również powinno powodować zablokowanie mechanizmu.

Co dalej? Lody z arbuzem dla całej rodziny będą w sam raz.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl