Basen i nie tylko, czyli jak urozmaicić swój ogród?

Czy marzysz o przekształceniu swojego ogrodu w prawdziwą oazę spokoju, zabawy i relaksu? Odkryj nasze 7 pomysłów na urozmaicenie tej przestrzeni. Od basenów ogrodowych, przez strefy grillowania, po klimatyczne rabaty – każdy znajdzie coś dla siebie. Pozwól się zainspirować i wprowadź magię do swojego przydomowego raju!

Baseny ogrodowe – zanurz się w prywatnym raju wodnym

Na początek zaczynamy od dość nieoczywistej, ale coraz popularniejszej i chętniej wybieranej propozycji. Chodzi oczywiście o baseny ogrodowe, które są idealne dla wszystkich tych osób, które pragną stworzyć prywatne centrum relaksu na własnym podwórku.

Decydując się na basen, zastanów się nad jego rodzajem, kształtem i wielkością, tak aby dopasować go nie tylko do dostępnej przestrzeni, ale również do potrzeb rodziny. Co ciekawe, niektóre baseny są naprawdę spore. Mają ponad 450 centymetrów średnicy i ponad 100 centymetrów głębokości.

basen-ogrodowy-2

Warto jeszcze pomyśleć o dodatkach, takich jak systemy filtracji, podgrzewanie wody czy oświetlenie LED, które zwiększają komfort korzystania z basenu. Nie zapomnij przy tym o zagospodarowaniu przestrzeni wokół niego, na przykład poprzez dodanie leżaków czy zadaszenia.

Fontanny i oczka wodne – designerskie elementy

Pozostając w wodnym temacie, wartość estetyczną i relaksacyjną atmosferę wprowadzą fontanny i oczka wodne. Wybierając spośród różnych stylów i materiałów, jesteś w stanie stworzyć unikalne i spersonalizowane kompozycje wodne, które będą przyciągać uwagę oraz wprowadzać przyjemny szum wody.

Szum i spływające kaskady wody działają kojąco na zmysły. Fontanny i oczka wodne są dostępne w wielu stylach, materiałach i rozmiarach, tak by każdy mógł dopasować je do swojego ogrodu.

Strefa relaksu i grillowania

O leżakach nieco już napomknęliśmy w kontekście basenów ogrodowych, jednak warto stworzyć strefę wypoczynkową z prawdziwego zdarzenia. Wykorzystaj więc nie tylko leżaki, ale również wygodne sofy i fotele ogrodowe, hamaki czy huśtawki.

W ten sposób chętniej będziesz spędzał czas na świeżym powietrzu – w pojedynkę, z ukochaną osobą, rodziną i bliskimi. Spotkania towarzyskie uprzyjemni również strefa z grillem czy wręcz kuchnią na świeżym powietrzu.

Tutaj przyda się zdecydowanie stół z krzesłami. Możesz też pokusić się o odpowiednio zabezpieczone palenisko, które umożliwia spędzanie wieczorów na pieczeniu kiełbasek czy słodkich pianek.

Ogrodowe place zabaw – bezpieczne i kreatywne przestrzenie dla dzieci

Skoro mowa o urozmaicaniu ogrodu, to nie może zabraknąć atrakcji dla dzieci. Im więcej przestrzeni masz do zaaranżowania, tym na więcej elementów możesz sobie pozwolić. I tak na przykład zainstaluj huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, drewniany domek czy piaskownicę. To wszystko pozwoli spędzić czas na fantastycznej zabawie, pełnej różnego typu aktywności i oczywiście radości.

Kwitnące rabaty kwiatowe i własne ogródki warzywno-ziołowe

Na koniec jeszcze zostały nam przyciągające wzrok i dodające barw oraz życia rabaty kwiatowe. Tutaj możesz zaszaleć, tworząc małe dzieła sztuki. A pamiętaj, że dobrze zaplanowane rabaty, składające się z roślin o różnych okresach kwitnienia, pozwolą cieszyć się kwiatami przez cały sezon.

Natomiast jeśli chodzi o warzywa i zioła, to wybieraj gatunki odpowiadające warunkom glebowym oraz nasłonecznieniu. Tworzenie własnych ogrodów warzywnych i ziołowych to świetny sposób na zdrowe, świeże i ekologiczne produkty prosto z własnego podwórka.

A Ty w jaki sposób zdecydujesz się urozmaicić swój ogród? Basenem, fontanną, grillem, placem zabaw czy roślinami? Bez względu na to, co wybierzesz, będzie to dobra decyzja!

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl