Alergia i sen. Jak usunąć pleśń z materaca?

Chociaż nie jest to zbyt dobra wiadomość, w materacu może pojawić się pleśń, a co więcej nie jest ona wcale tak łatwa do usunięcia. Niestety, ale miękkie materiały, z których wykonuje się materace, są podatne na rozwój grzybów i innych drobnoustrojów.

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć pleśń z materaca, chętnie rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i udzielimy odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. W przypadku trudności z pozbyciem się zanieczyszczeń być może inwestycja w materac dla alergika byłaby dla Ciebie dobrym pomysłem. Wejdź na stronę: sypialniaplus.pl/materac-dla-alergika, aby obejrzeć dostępne produkty.

Dlaczego na materacu może powstać pleśń?

Jak-usunąć-pleśń-z-materaca

Istnieje kilka czynników, które mogą spowodować powstanie pleśni zarówno na zewnątrz materaca, jak i w środku jego wkładu. Jednym z nich jest już to, że go używamy. W ciągu nocy człowiek wypaca około ⅓ szklanki potu, co jest źródłem wilgoci i w pewnych warunkach (gdy w pomieszczeniu jest na dodatek ciepło) może doprowadzić do rozwoju pleśni.

Podobne skutki może mieć zalanie materaca, na przykład napojem. Nieumiejętne czyszczenie może jeszcze dodatkowo pogorszyć sytuację — szczególnie jeśli posłanie nie wyschnie w odpowiednich warunkach. Podobnie pleśń może się rozwinąć, jeśli materac leży na spleśniałych paletach albo stelażu.

Dodatkowo rozwojowi pleśni sprzyjają takie czynniki jak na przykład to, że materac jest niskiej jakości i nie odprowadza sprawnie wilgoci na zewnątrz. Podobnie problemem może być to, że na co dzień leży on na podłodze, a wilgoć nie ma szansy odparować.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy w jakie powietrze znajduje się w sypialni, a także czy materac był regularnie wietrzony i czyszczony. Wejdź na stronę sypialniaplus.pl, aby obejrzeć najnowocześniejsze hipoalergiczne materace.

W jaki sposób można się pozbyć pleśni z materaca?

Jest kilka sposobów na efektywne usunięcie pleśni z materaca. Można do tego użyć na przykład alkoholu izopropylowego rozpuszczonego w wodzie. Nasączoną taką miksturą szmatką należy przemyć plamę pleśni, a potem pozostawić materiał do całkowitego wyschnięcia w ciepłym miejscu.

Inne skuteczne połączenia to ocet z wodą i soda oczyszczona z wodą (z tych składników powstaje gęsta pasta, którą trzeba umieścić na powierzchni plamy na kilka godzin). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: sypialniaplus.pl/jak-usunac-plesn-z-materaca-skuteczne-sposoby.

Trzeba pamiętać, że omawiane metody pozostają użyteczne przede wszystkim w przypadku pokrowca materaca, a dużo mniej sprawnie poradzą sobie ze spleśniałym wkładem. W przypadku, kiedy pleśni jest dużo, najlepiej postawić na zakup nowego produktu. Trzeba pamiętać, że wytwarza ona niebezpieczne dla człowieka mikotoksyny, które mogą powodować szereg uciążliwych dolegliwości.

Warto przejrzeć dostępne materace dla alergików, ponieważ umożliwiają one dobrą cyrkulację powietrza we wkładzie. Wejdź na stronę: sypialniaplus.pl/materace-dla-alergikow, aby wybrać produkt, który ochroni Cię w przyszłości przed wszelkimi problemami z pleśnią.

Rate this post
O Redakcja 362 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl