TBS Świdnica wybuduje domy w Strzegomiu!

ŚTBS Wybuduje domy w Strzegomiu, aby nakłonić młodych ludzi na powrót do miasta – mówi Zbigniew Suchyta, obecny burmistrz Strzegomia.

Gmina Strzegom chce przystąpić do Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, aby zwiększyć ilość dostępnych mieszkań na wynajem w systemie TBS.

Strzegom ma wnieść od siebie nieruchomość gruntową oraz część kapitału celem nabycia udziałów w spółce. Największym jednak źródłem finansowania budowy nieruchomości będzie kredyt zaciągnięty w BGK.

List intencyjny został już podpisany przez włodarzy Świdnicy i Strzegomia, a dokładniej przez:

  • Prezydent Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską
  • oraz burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchytę.

nowe-mieszkania-tbs-swidnica-strzegom

W tym ważnym dla Strzegomia wydarzeniu udział także wzięli:

  • zastępca prezydenta Świdnicy Jerzy Żądło
  • zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski
  • przewodniczący Rady Miejskiej Strzegomia Tomasz Marczak
  • prezes zarządu ŚTBS Mirosław Gałek
  • i wiceprezes zarządu ŚTBS Tomasz Chojnowski

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska dodała, że:

Problem z mieszkaniami dla osób, których nie stać na zakup własnego mieszkania i jednocześnie nie mają uprawnień do lokali z puli mieszkań miejskich – jest bardzo duży. Świdnicki TBS ma ten problem zażegnać.

Jeśli chcesz jako pierwsza/pierwszy otrzymać powiadomienie o nowo powstających mieszkaniach TBS z terenu całej Polski, wykup dostęp do strefy VIP:

jak-sie-starac-o-mieszkanie-tbs
jak-sie-starac-o-mieszkanie-tbs

Warto przeczytać:

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl