Nowy projekt Opolskiego TBS-u – wpłać 47% wartości mieszkania?!

TBS Opole stawia nowy budynek z 53 mieszkaniami, ma on powstać w Opolu przy ul. Oleskiej. Pod budynkiem znajdą się także dwa podziemne parkingi dla mieszkańców. Projekt budowy wystartuje jeśli…

Jeśli znajdą się chętni. TBS Opole zdecydowało, że w budynku będą mogły zamieszkać rodziny które zdecydują się na program „Moje mieszkanie” Program zakłada, że rodziny bądź osoby które będą chciały zostać lokatorami na ul. Oleskiej będą musiały wpłacić 47% wartości mieszkania gotówką, następnie przez kolejne 15 lat będą musiały spłacać w czynszu resztę zaciągniętego kredytu. A co bardziej oburzające, aby zostać finalnie właścicielem mieszkania rodziny będą musiały zapłacić TBS-owi Opole 3 % UWAGA: przyszłej wartości mieszkania.

Spółka TBS Opole zapowiada, że intensywnie będą szukać chętnych na te mieszkania. Prezes Opolskiej Spółki zapowiada także, że mieszkania nie będą tanie, metr kw może kosztować nawet 5.000 zł.

Jest to o ile nam wiadomo pierwsze z takich TBS-owskich przedsięwzięć. Program „Moje mieszkanie” nie wygląda zachęcająco. Szczególnie gdy ciężko przewidzieć jaka będzie wartość mieszkania za 15 lat i jakie pieniądze będzie trzeba zapłacić za wykup. Także wkład własny w wysokości 47% jest absurdem, bo kto dziś posiada takie oszczędności?

Rate this post