Największa inwestycja TBS w Kaliszu oddana

Cztery nowe budynki oddało do użytku Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Do bloków przy ulicy ks. H. Kaczorowskiego na największym kaliskim osiedlu Dobrzec przeprowadzi się 176 rodzin. Towarzystwo zapowiada już kolejną inwestycję.

W czterech budynkach przy ul. Ks. H. Kaczorowskiego 3-9 mieści się łącznie 176 mieszkań o powierzchni 8 447 m2, w tym: 56 mieszkań 1 – pokojowych, 96 mieszkań 2 – pokojowych i 24 mieszkania 3 – pokojowe. Jest to jak dotąd największa inwestycja kaliskiego TBS. W ciągu kilku ostatnich lat powstało w tym miejscu całkiem spore osiedle, które zamieszkiwać będzie około 2000 osób w 634 lokalach.

Każde mieszkanie posiada na podłodze wykładzinę PCV, wyposażone jest w biały montaż, zlewozmywak oraz elektryczną kuchnię z płytą ceramiczną, posiada balkon wyłożony płytkami. W budynkach znajduje się 58 garaży i 2 lokale użytkowe, a dookoła 188 miejsc parkingowych.

 

Kalisz Dobrzec
Nowy blok przy ul. Ks. H. Kaczorowskiego

Spośród 176 rodzin, które wprowadzą się do nowych bloków 56 do tej pory korzystało z zasobów komunalnych więc zwolnione przez nie mieszkania trafią do osób oczekujących.
Zainteresowanie wynajmem lokalu z zasobów TBS nadal rośnie, a obecnie w ewidencji Spółki znajduje się ponad 1000 wniosków.

Kaliskie TBS wybudowało już w sumie 912 mieszkań, w których zamieszkuje 4 proc. wszystkich mieszkańców Kalisza. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę dwóch bloków ze 180 mieszkaniami przy ulicy Hanny Sawickiej. Spółka posiada aktualnie promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego, uzgodnienia wymaga jedynie sposób i termin finansowania lokali, w których Miasto Kalisz będzie partycypowało.
Miasto systematycznie wspiera funkcjonowanie KTBS wnosząc aportem nieruchomości gruntowe i co roku środki pieniężne. Kapitał zakładowy jest sukcesywnie podwyższany.

Rate this post