Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie, które optycznie powiększa wnętrze domu. Rezygnacja ze ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia sprzyja funkcjonalności, ale jednocześnie wymaga kilku zabiegów aranżacyjnych, które pozwolą na zachowanie jednorodności i harmonii. Jednym z nich jest wybór takiej samej kolorystyki lub rodzaju okładziny podłogowej.
Jeżeli chcemy mieć kuchnię połączoną z salonem, ale zależy nam też na zachowaniu częściowej dyskrecji, możemy zdecydować się na wyspę lub murek na granicy pomieszczeń.
Jak oszczędzić na budowie lub remoncie?
Budowa, remont oraz wszelkie metamorfozy wnętrz wiążą się z kosztami, które w ostatecznym kosztorysie często znacząco przewyższają nasze początkowe założenia. Z tego względu warto szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jednym ze sposobów jest porównywanie cen tego samego produktu w kilku miejscach ‒ np. w sklepach internetowych i stacjonarnych składach budowlanych.
Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z kuponów i zniżek na materiały budowlane. Przykładowym miejscem, gdzie można znaleźć korzystne rabaty, jest strona https://building-companion.pl/promocje.
Kuchnia w salonowym wydaniu ‒ sprzęty i meble
Kuchnia otwarta na salon to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni i stworzenie większych możliwości aranżacyjnych. Takie rozwiązanie wymaga jednak kilku zabiegów, które sprawią, że całość będzie prezentować się spójnie i kunsztownie.
Pierwszym z nich jest przynajmniej częściowe ukrycie sprzętów AGD. Do kuchni otwartej na salon warto wybierać urządzenia (lodówki, zmywarki, piekarniki) przeznaczone do zabudowy. Dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej eleganckie i dyskretne, a jednocześnie nie straci na funkcjonalności.
Kuchnia połączona z salonem powinna mieć dużo pojemnych, najlepiej zamykanych szafek, w których bez trudu schowamy przedmioty codziennego użytku (szklanki, garnki, sztućce, talerze) oraz zapasy żywności. W ten sposób nie będą się one rzucać w oczy osobom przebywającym w salonie.
Spójny wystrój i kolorystyka wnętrz
Podejmując decyzję o otwarciu kuchni na salon, powinniśmy brać ten fakt pod uwagę przy wyborze kolorów, mebli, glazury i dodatków do obydwu pomieszczeń. W założeniu salon ma być niejako przedłużeniem kuchni, jeżeli więc znajdą się w niej białe fronty na meblach, motyw ten powinien powtórzyć się w elementach wyposażenia pokoju dziennego.
Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie podobnego oświetlenia, tej samej okładziny podłogowej lub kwiatów w obydwu wnętrzach. Takie rozwiązania mają podkreślić jednorodny styl panujący w kuchni i salonie.
Koniecznie przeczytaj: