Kuchnia otwarta na salon – jakie zabiegi aranżacyjne warto zastosować?

Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie, które optycznie powiększa wnętrze domu. Rezygnacja ze ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia sprzyja funkcjonalności, ale jednocześnie wymaga kilku zabiegów aranżacyjnych, które pozwolą na zachowanie jednorodności i harmonii. Jednym z nich jest wybór takiej samej kolorystyki lub rodzaju okładziny podłogowej.

Jeżeli chcemy mieć kuchnię połączoną z salonem, ale zależy nam też na zachowaniu częściowej dyskrecji, możemy zdecydować się na wyspę lub murek na granicy pomieszczeń.

Jak oszczędzić na budowie lub remoncie?

kuchnia-otwarta-na-salon

Budowa, remont oraz wszelkie metamorfozy wnętrz wiążą się z kosztami, które w ostatecznym kosztorysie często znacząco przewyższają nasze początkowe założenia. Z tego względu warto szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jednym ze sposobów jest porównywanie cen tego samego produktu w kilku miejscach ‒ np. w sklepach internetowych i stacjonarnych składach budowlanych.

Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z kuponów i zniżek na materiały budowlane. Przykładowym miejscem, gdzie można znaleźć korzystne rabaty, jest strona https://building-companion.pl/promocje.

Kuchnia w salonowym wydaniu ‒ sprzęty i meble

Kuchnia otwarta na salon to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni i stworzenie większych możliwości aranżacyjnych. Takie rozwiązanie wymaga jednak kilku zabiegów, które sprawią, że całość będzie prezentować się spójnie i kunsztownie.

Pierwszym z nich jest przynajmniej częściowe ukrycie sprzętów AGD. Do kuchni otwartej na salon warto wybierać urządzenia (lodówki, zmywarki, piekarniki) przeznaczone do zabudowy. Dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej eleganckie i dyskretne, a jednocześnie nie straci na funkcjonalności.

Kuchnia połączona z salonem powinna mieć dużo pojemnych, najlepiej zamykanych szafek, w których bez trudu schowamy przedmioty codziennego użytku (szklanki, garnki, sztućce, talerze) oraz zapasy żywności. W ten sposób nie będą się one rzucać w oczy osobom przebywającym w salonie.

Spójny wystrój i kolorystyka wnętrz

Podejmując decyzję o otwarciu kuchni na salon, powinniśmy brać ten fakt pod uwagę przy wyborze kolorów, mebli, glazury i dodatków do obydwu pomieszczeń. W założeniu salon ma być niejako przedłużeniem kuchni, jeżeli więc znajdą się w niej białe fronty na meblach, motyw ten powinien powtórzyć się w elementach wyposażenia pokoju dziennego.

Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie podobnego oświetlenia, tej samej okładziny podłogowej lub kwiatów w obydwu wnętrzach. Takie rozwiązania mają podkreślić jednorodny styl panujący w kuchni i salonie.

Koniecznie przeczytaj:

4.7/5 - (6 votes)
O Redakcja 452 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl