lublinianka

Forum Replies Created

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Ile procent z czynszu to spłata kredytu? #2240

  lublinianka
  Participant

  Kredyt spłaca najemca, a nie partycypant, tylko ile? Czy ktoś wie? Jaka część czynszu to spłata kredytu?

  W odpowiedzi na: Ile procent z czynszu to spłata kredytu? #2229

  lublinianka
  Participant

  Ale nasze umowy partycypacji opiewają na lokale, a rozlicznie po zakończeniu inwestycji dotyczy całego osiedla!

  W odpowiedzi na: wskazanie nowego najemcy #2228

  lublinianka
  Participant

  Jeśli ktoś chce dać odstępne, może to zrobić – dać je partycypantowi. Jest tyle ofert na rynku, dlaczego upieracie się, zeby wziąć mieszkanie od najemcy, który jedyne, co może zrobić żeby się pozbyć mieszkania, to napisać do TBSu wypowiedzenie najmu.

  W odpowiedzi na: Ile procent z czynszu to spłata kredytu? #2202

  lublinianka
  Participant

  Czy ktoś z Państwa się orientuje, ile procent czynszu z danego lokalu TBS ma obowiązek odprowadzić na spłatę zaciągniętego kredytu, ponieważ w pozycji czynsz nie jest na ten cel wyodrębniona żadna kwota, a według ustawy i umowy partycypacji najemca kredyt spłaca.

  W odpowiedzi na: nowa inicjatywa #2168

  lublinianka
  Participant

  Nie wiem, jak jest w TBS Bemowo, ale w LTBS (Lublin) mamy w rozliczeniu obok wywozu śmieci, zaliczkę na wodę, ogrzewanie itp., pozycję: czynsz i nasza administracja kategorycznie zaprzecza, że składową owej pozycji jest rata kredytu. Tymczasem w ustawie i w Umowie partycypacji jest wyraźnie napisane, że najemca spłaca w czynszu kredyt. Dlatego uważam za zasadane rzetelne wypunktowanie składowych opłat czynszowych i “okołoczynszowych”.
  Z pozdrowieniami dla Warszawiaków lublinianka

  W odpowiedzi na: brak slubu #2154

  lublinianka
  Participant

  Twój chłopak jest partycypantem – a Ty zostań najemcą razem z nim – tak można mimo braku ślubu. Partycypację niech ci zapisze w testamencie i już możesz go uśmiercić.

  W odpowiedzi na: jak odstapic umowe najmu #2096

  lublinianka
  Participant

  TBS musi podać przyczynę – zgodnie z ustawą lub zapisem statutu. W innym wypadku, jeżeli przyszły najemca spełnia warunki, TBS musi podpisać z nim umowę, ponieważ Ustawa gwarantuje partycypantowi prawo wskazania najemcy. Wiem, że prezesi TBSów kombinują jak mogą, ale boją się słowa pisanego. Niech pan pisemnie wskaże najemcę, zaniesie pismo do administracji, żeby wpłynęło oficjalnie, proszę wziąć potwierdzenie na kopii. W piśmie proszę się domagać umotywowania decyzji w odniesieniu do właściwych aktów prawnych.
  Pozdrawiam.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)