Zwrot partycypacji z 2002

This topic contains 8 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 1 month temu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #883

  Anonim

  Czy należy mi się zwrot partycypacji z TBS przy opuszczeniu lokalu? Od początku jestem najemcą a obecnie i partycypantem (cesja z brata). Partycypacja z 2002 roku. W umowie partycypacji jest tylko zapis, że partycypacja nie jest waloryzowana. Nie ma zapisu, że przepada i nie ma zapisu, że jest zwracana.

  #4272

  Anonim

  .

  #4273

  Anonim

  nie należy

  #4274

  Anonim

  Oczywiście że należy w kwocie wpłaconej.

  #4275

  Anonim

  oczywiście że się należy. Zwrot otrzymujesz po roku od opuszczenia lokalu.Partecypacja jest zwracana w wys. %-ej wpłaty za m2 od ceny rynkowej na dzień opuszczenia lokalu. Przyczym odbiera się takze pieniądze z funduszu remontowego który się wpłacało przez cały okres mieszkania w lokalu, a o tej możliwości wie nie wiele osób. jest jeszcze wiele innych kosztów które TBS ma OBOWIĄCEK zwrócić,chyba że pieniadze zostały wykorzystane na np.”remonty”, co żadko się zdarza.
  Pozdrawiam

  #4305

  Anonim

  A możesz przytoczyć jakieś przepisy na które można się powołać przy zwrocie partycypacji z 2002 i pieniędzy z funduszu remontowego?

  #4306

  Anonim

  Za jaki fundusz remontowy?
  Płacisz czynsz a nie bezczynszówke.
  Nie masz wyliczone że na to tyle na to tyle.
  Masz podaną kwotę za m2 i nie ma żadnych zwrotów czynsznu.

  #4443

  Anonim

  Mam bezpośrednie pytanie do użytkownika quba. Piszesz, że „Oczywiście że należy w kwocie wpłaconej”. Ustawa obowiązująca w 2002 (czyli z 1995 przed nowelizacją) milczy na temat zwrotu czy braku zwrotu partycypacji. W umowie też nie ma żadnego zapisu, więc na co można się powołać występując o zwrot partycypacji?

  Proszę o poradę.

  #4442

  Anonim

  W Twoim przypadku może być niestety ciężko. To zależy od TBS. Znam na szczęście takie które zwraca i w tym najmniejszego problemu nie widzi.
  Wyprowadziłaś się już czy masz taki zamiar?
  W tym przypadku największe znaczenie ma niestety Twoja umowa zawarta z TBS. Jeżeli nie będziesz mogła dojść do porozumienia to pozostanie Ci cesja która w twoim przypadku nie będzie wymagała zgody TBS.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.