Wypowiedzenie umowy najmu w TBS-ie

This topic contains 1 odpowiedź, has 1 głos, and was last updated by  Tomek 5 years, 4 months temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #23139

    Piotr

    Witam,
    Chce wypowiedzieć umowę najmu na mieszkanie w ramach TBS w Gliwicach. Mieszkanie 50 m2 którego jestem najemcą od 2006. Wpłacałem w tamtym okresie partycypację w kwocie 12k PLN + kaucję 6k PLN. Domyślam się że nie mogę wskazać najemcy bez zgody TBS ale mam pytanie odnośnie samego zdania mieszkania. Otóż mam mieszkaniu zabudowaną kuchnię za około 10k PLN. Nie posiadam już kuchenki ani zlewu oraz bojlera które oferował TBS na tamtych czasach ( jakość tego była okrutna ) ale jest nowoczesny bojer, kuchnia z piec samsunga etc. Czy w momencie wyprowadzki muszę tą kuchnię zdemontować ? i kupić/ wstawić ten szajs który był oferowany 12 lat temu. Czy TBS czasem sobie nie potrąci z partycypacji koszt remontu tej kuchni czyli demontaż, zrywani kafelek etc ? proszę o informację kogoś kto ma doświadczenie w takich sytuacjach.
    Pozdr. Piotr.

    #23218

    Tomek

    Jeżeli ma Pan partycypację to na mocy ustawy może Pan wskazać najemcę i dokonac cesji.
    Jeżeli cwaniaki z TBS robią problemy to niestety być może trzeba będzie zaangażować prawnika

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.