wykup – a protesty

This topic contains 25 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 11 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #1011

  Anonim

  .

  • This topic was modified 6 years, 10 months temu by  Redakcja.
  #4920

  Anonim

  Może to durne i śmieszne, ale zjednoczonym się i wyjdźmy na ulice zawalczyć o swoje jak poprzednicy ( lekarze,górnicy i teraz „frankowcy”).- teraz czas na nas!!

  Skoro „ONI” mogą to dlaczego „MY” nie możemy?
  Skoro rozważano możliwość sprzedaży – odsprzedaży mieszkań TBS i nawet jak dobrze pamiętam do stycznia 2012 miały zapaść jakieś decyzje i do dziś nie zapadły, żadne konkretne deklaracje ze strony rządu i władz – TO WYJDŹMY NA ULICE – zaprotestujmy i zróbmy wielki wielki dym koło tego tematu…, żeby nas też zauważyli i pomogli….WALCZYMY?!!

  i tak na nas zarobią 2 x razy jak już pisał ktoś na ten tema: 1 teraz zarabiają bo spłacamy do TBS dług za mieszkanie a TBS do banku a potem 2raz bo cześć z nas weźmie kredyt żeby wykupić mieszkanie i może go wyremontować po swojemu…. IDZIEMY NA ULICE WALCZYĆ??!!

  #4931

  polecony
  Participant

  Zupełnie się zgadzam,Walczmy,może jest ktoś kto może nagłośni nasze problemy w telewizji,tvn lub interwencji.Obawiam się że petycja z podpisami jest mało skuteczna.Pozdrawiam wszystkich z TBS.

  #4937

  Anonim

  Ja jestem za zbierzmy się w Warszawie i do ataku hurrrrrra!!!!!!!!

  #4938

  polecony
  Participant

  Jestem za ,ktoś kto organizował petycje niech przejdzie do ataku ,takich ludzi chwalić.

  #4985

  Anonim

  Jak złożona petycja do władz Państwa Polskiego nie przyniesie efektu to wyjdziemy na ulice. Bo to już za długo trwa. Górnicy pogadali fochy zarzucili i dostali to co chcieli lekarze tak samo frankowcą pomigają bo wyszli na ulice – WIEC MY TEZ CHYBA MUSIMY WYJŚĆ – bo inaczej to nas zleją ciepłym moczem….

  #4997

  Anonim

  Wykup krzyczycie.Jak policzą te odsetki ,kredyt i wartosc mieszkania to od dewelopera kupicie dwa mieszkania za to jedno z tbs-u.Przeciez splacany w czynszu kredyt nie pokrywa nawet w pełni odsetek bankowych.Zadłuzenie rosnie.Lepiej kupic na wolnym rynku mieszkanie bez obciążęn.Ludzie nikt wam mieszkan za pół ceny nie da,obudzcie się.

  #4998

  Anonim

  Czy czasami w TBS nie jest tak jak było kiedyś było z mieszkaniami ze spółdzielni mieszkaniowej?
  Ludzie otrzymywali mieszkania mając książeczki mieszkaniowe /w TBS jest partycypacja /.
  W SM spłacali w czynszu kredyt jaki zaciągnęła Spółdzielnia na budowę bloku, tak jak w TBS.
  Po ponad 30 latach mieszkańcy bloku SM mogli wykupić swoje mieszkania i wykupowali po bardzo niskich cenach.
  Myślę że w TBS jest podobnie.Rozmawiałam kiedyś z księgową TBS i mówiła że po spłacie kredytu tzn po 30 latach mieszkania będą własnością mieszkańców za niska cenę a więc podobnie jak w SM.Rozmowa była raczej prywatna i myślę że mówiła prawdę.

  #4999

  Anonim

  Tylko że odkąd zbudowano pierwszy blok TBS nie upłynęło 30 lat. Dam głowę za to, że jak upłynie 20-25 lat, to TBSom nie będzie się opłacało inwestować w te bloki, dokonywać ich konserwacji i utrzymania i wtedy pewnie będą wyprzedawać.

  #5000

  Anonim

  Prośba do użytkownika „dana”. Jeśli możesz to wylicz te wszystkie koszty związane z wyceną i wykupem na jakimś konkretnym przykładzie. Będzie wtedy o czym dyskutować. A tak to są bajki o żelaznym wilku. Czy kredyt w BGK nie był preferencyjny? Czy rzeczywistość jest taka, że TBS-y nie spłacają go zgodnie z przyjętym planem. Czy zalegają z płatnościami skoro, jak piszesz, zadłużenie rośnie? Jest to o tyle istotne, że ktoś takie ewentualne zaległości będzie musiał kiedyś uregulować, nawet bez wykupu mieszkania. Jeśli więc masz na ten temat wiarygodne informacje, podziel się nimi z nami dla naszego wspólnego dobra. pozdrawiam

  #5002

  Anonim

  Jest jeszcze jeden ważny powód dlaczego TBS nie zgadzają się na sprzedaż mieszkań (chociaż obecna ustawa daje tą możliwość). Gdy ludzie wykupią mieszkania to zgodnie z prawem utworzą swoją wspólnotę by zarządzać zasobem. Wtedy zarząd TBS nie będzie potrzebny, a przypomnę, że TBS to w większości przypadków spółki gminne gdzie pensyjki prezesów sięgają kilkunastu tysięcy złotych.

  #5004

  Anonim

  TBS- – jest również zarządcą „zwykłych” bloków wspólnot więc wcale nie muszą się wypiąć na wykupione mieszkania. Ponieważ jest taka opcja że w akcie notarialnym można wskazać zarządce nieruchomości. Wskazany zarządza może być dożywotnio lub na czas określony.
  Jeżeli mieszkańcy złożą wniosek o zaproponowanie zmiany zarządcy i poddadzą taką uchwałę pod głosowanie na zebraniu można odwołać zarządcę budynku. Tylko patrząc na to jak „mój” TBS dba o stan techniczny bloków czystość to tylko głupiec by zmieniał zarządce.

  #5026

  Anonim

  Ja osobiście uważam, że należy zawalczyć! I zebrać jak najwięcej wiarygodnych informacji na ten jakże ważny temat. Mając konkretne informacje na konkretny temat znając nasze przepisy i prawo na pewno uda się znaleźć jakąś lukę prawna w przepisach i wykupić mieszkania.
  Ale do tego trzeba się zjednoczyć i walczyć. A nie snuć domysłów – o tańszych mieszkaniach od dewelopera czy o niespłacanych kredytach!!
  A TBS- przynajmniej ten „mój” jest jednym z bardziej ugodowych i układowych wszystko da się z nimi załatwić po ludzku.

  #5018

  Anonim

  W Pruszkowie prezes TBSu zarabia ponad 30 tys zł miesiecznie-dane dostępne w oświadczeniu majątątkowym

  #5050

  Anonim

  Poczytałam posty i bardzo bym chciała aby na postowaniu sie nie skończyło W jedności siła Na wszystko jest rozwiązanie Zastanawiam się jak sie skrzyknąć aby zacząć działać na serio

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)

You must be logged in to reply to this topic.