Prawo do lokalu w innej miejscowości a mieszkanie w tbs.

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 6 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #117

    Anonim

    Jestem najemcą mieszkania w tbs od 10 lat. Moja żona, zgłoszona przeze mnie do wspólnego zamieszkania w lokalu tbs, uzyskała niedawno tytuł prawny do mieszkania w innej miejscowości. Mieszkanie stanowi jej odrębny majątek i znajduje się w miejscowości położonej blisko 400 km od naszego obecnego miejsca zamieszkania, czyli miejsca gdzie znajduje się lokal tbs. Lokal żony ma dla nas znaczenie z uwagi na walory rekreacyjne, odwiedzamy je średnio raz w miesiącu. Absolutnie wykluczone jest byśmy tam zamieszkali z uwagi na pracę i dzieci. Co w tej sytuacji?

    ADRIAN

    #1513

    Anonim

    Jestem najemcą mieszkania w tbs od 10 lat. Moja żona, zgłoszona przeze mnie do wspólnego zamieszkania w lokalu tbs, uzyskała niedawno tytuł prawny do mieszkania w innej miejscowości. Mieszkanie stanowi jej odrębny majątek i znajduje się w miejscowości położonej blisko 400 km od naszego obecnego miejsca zamieszkania, czyli miejsca gdzie znajduje się lokal tbs. Lokal żony ma dla nas znaczenie z uwagi na walory rekreacyjne, odwiedzamy je średnio raz w miesiącu. Absolutnie wykluczone jest byśmy tam zamieszkali z uwagi na pracę i dzieci. Co w tej sytuacji?

    ADRIAN

    #1514

    Anonim

    Art30.1a. „Towarzystwo może wynająć lokal mieszkalny w swoich zasobach osobie posiadającej tytuł prawny do lokalu w innej miejscowości lub osobie wchodzącej w skład gospodarstwa domowego, którego członek posiada tytuł prawny do lokalu w innej miejscowości, jeżeli zmiana miejsca zamieszkania jest związana z podjęciem przez członka gospodarstwa domowego pracy w pobliżu miejsca położenia zasobów towarzystwa, w których znajduje się lokal, o którego wynajem się ubiega.”

    Także macie pracę w pobliżu TBS więc wszystko jest ok.

    #1534

    Anonim

    Kluczem jest termin – art. 30 ust.1 pkt.1 „.. w dniu objęcia lokalu”, a takiej sytuacji tu nie mamy, więc ok i nie ma to żadnego związku z art.30.ust.1a, jak podano Panu wyżej. W Państwa przypadku w ogóle nie występuje związek z tym zapisem. Nie wiem na jakiej zasadzie żona nabyła tytuł prawny, bowiem tylko w przypadku rozdzielności majątkowej lub spadku – co do zasady mieszkanie takie jest majątkiem odrębnym spadkobiercy, chyba że spadkodawca zastrzegł (np. w testamencie), że mieszkanie ma wejść do wspólności majątkowej małżeńskiej (art. 33 pkt 2 k.r. i o.) – stanowi ono wyłącznie majątek żony. W przeciwny przypadku zwracam uwagę na art30, ust.6.

    #1535

    Anonim

    witam

    a czysto teoretycznie – czy w trakcie zamieszkiwania w lokalu TBS mogę nabyć (kupić na własność) inny lokal mieszkalny (w innym mieście) w celu jego wynajmowania ??

    sprawa jest czysto teoretyczna więc proszę nie pisać, że jak mnie stać na własnościowe to nie powinienem blokować TBS – nie stać mnie na własnościowe a sprawa interesuje mnie w teorii – jak to formalnie wygląda??

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.