Prace nad nową ustawą UWAGA!!!

This topic contains 8 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Jurek 4 years, 7 months temu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #24676

    Adrian

    ciekawy artykuł na portalu portalsamorzadowy . pl warto poczytać

    #24688

    wawa_pelczynskiego

    trzeba dawać pełny link, a jak nie wchodzi – to zamienić jakieś znaki np. http albo coś – nie wiem co nie działa,
    bo to strona główna – dziś jest jakiś artykuł, a za chwilę nie ma – i nie wiadomo o co komu chodzi

    #24698

    wawa_pelczynskiego

    super, dzięki
    no to jest odpowiedź na te działania TBSów

    „Przepisy regulujące powstawanie takich mieszkań również powstały ćwierć wieku temu, a zmiany, które w nich następowały, nie były konsultowane z najemcami – współinwestorami mieszkań, a właścicielami mieszkań, czyli TBS-ami. Według tych pierwszych doprowadziło to do występujących w towarzystwach patologii. Sytuację tę ma zmienić nowa ustawa o mieszkalnictwie, po raz pierwszy konsultowana ze stroną społeczną.”

    #24699

    wawa_pelczynskiego

    To jakaś ustawka i niepoważnie brzmi

    Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prace nad nowym projektem ustawy „mieszkaniowej” mają zakończyć się na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku, potem trafić do konsultacji, a na biurku ministra pojawić się tuż po jesiennych wyborach, jeszcze w listopadzie.

    ———- po wyborach? – po wyborach to będą mieli nas gdzieś jak zawsze
    „a na biurku ministra pojawić się tuż po jesiennych wyborach, jeszcze w listopadzie.”

    #24725

    wawa_pelczynskiego

    Adrian
    dołącz do pomysłu paulka69

    Stowarzyszenia TBS

    – skąd jesteście?

    zacznijmy rozmawiać o ogólnopolskim stowarzyszeniu, które będzie nas chronić

    #24779

    joann

    Założenie Stowarzyszenia jest konieczne i to bardzo SZYBKO ponieważ chcą nam zrobić bardzo niefajne rzeczy. Byłam na zebraniu na ul. Kredytowej, które dotyczyło właśnie tbs. Zebranie owo zostało zainicjowane przez urząd miasta. Z tego co mówili prezesi tbs oraz dyrektorka departamentu od mieszkalnictwa z u.m. chcą nasze mieszkania traktować jak kwaterunek i tak naprawdę nie będziemy mieli żadnych praw finansowych do mieszkań. Mieli przesłać protokół z tego zebrania. Czego oczywiście nie uczynili. Chcą nas oszukać i myślę, że szykują dużo większy przekręt niż z dziką reprywatyzacją.

    #24784

    paulka69

    joann odezwij sie do mnie na mail
    paulka6901@gmail.com

    #24986

    abc

    w końcu coś zaczyna się dziać

    #26639

    Jurek

    A ta krzywda to na czym ma polegać? Wpłacileś 30% więc godziwie byłoby, gdybyś płacił czynsz niższy o 30% od rynkowego. A jest o połowę niższy. Do tego masz pewność, że cię nie wyrzucą jak będziesz płacił. Mało?

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.