pomocy z partycypacja tbs piła

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 11 years, 7 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #292

  jola7878
  Participant

  .

  #2060

  jola7878
  Participant

  Witam szukam darmowej porady w sprawie partycypacji mieszkania TBS. Otóz w sierpniu 2005 roku podpisałam umowe partycypacji kosztów budowy mieszkania w TBS w zamian za najem tego lokalu czyli mówiąć krótko jestem i partycypantem i najemca mieszkania tbs. Chciałabym jednak odstapic to mieszkanie osobie trzeciej ale nie wiem czy wogóle jest to możliwe. W roku 2004 weszła ustawa paragraf 29A według której jesli partycypantem jest najemca to jedynym wyjsciem jest zwrócenie mieszkania do tbs który wypłaci mi sume partycypacji i kaucji jaka wpłaciłam wraz z odsetkami . Chciałabym sie dowiedziec czy istnieje inna mozliwość np. cesja partycypacji na osobe trzecia , lub jakiekolwiek inne rozwiazanie???? Osoba trzecia jest mój kuzyn który chetnie odkupi ode mnie te mieszkanie poniewaz znajduje sie na koncu kolejki chetnych na mieszkanie tbs .

  #2584

  Anonim

  może mi pani powiedzieć jak się sprawa mieszkania zakończyła ja jestem w trakcie zdawania mieszkania przy ul gen W Andersa i jak narazie mam same niewiadome, prosze o odpowiedz

  #2591

  Anonim

  Zrób cesje u notariusza i postaw TBS przed faktem dokonanym.

  #2602

  Anonim

  Mam taką samą sytuację… Podobno cesja nie wchodzi w grę !!! Jedynym wyjściem jest zameldowanie kuzyna w mieszkaniu i po jakimś czasie przepisanie na niego (czyli wycofać się z najemcy, a wpisać jego)… Podobno to jest jedyne wyjście z sytuacji – zaciągałam informację u kilku prawników i to było jedyne rozwiązanie na jakie wpadli.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.