Mieszkańcy TBS-ów z całej Polski – Warszawa Was potrzebuje

This topic contains 19 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Partycypant 4 years, 11 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #24645

    wawa_pelczynskiego

    Jak zapewne wiecie – TBS Warszawa Północ wykorzystuje różne sytuacje np. losowe ludzi, aby wdrożyć nowe umowy partycypacji, ale i najmu.

    To, że jest to nielegalne to wiemy, ale co z tego – a ludzie pozostawieni sami sobie – podpisują je i tracą to, co dotychczas ich chroniło.

    Jeśli my teraz nie poradzimy sobie i przegramy to jutro możecie być Wy – i też zostaniecie sami.

    Dlatego w różnych dzielnicach w Warszawie organizujemy się i informujemy ludzi, aby nie podpisywali nowych umów, a także aby organizowali się.

    Potrzebujemy Waszego wsparcia, abyście na swoim osiedlu także zorganizowali się i dołączyli do nas, i abyście pociągnęli za sobą inne osiedla w Polsce.

    Nie tak dawno wydawało się, że sprawa wykupu mieszkań w TBS jest niemożliwa,
    ale spójrzcie – Mieszkanie Plus po spłacie kredytu przechodzi na własność

    – zatem zasady zostały wprowadzone w życie czyli już jest pierwszy krok i dlatego władze TBS-ów sie boją i chcą z umowach zawrzeć, że nigdy nie wykupicie mieszkań.

    My tymczasem:
    – wpłaciliśmy 30% partycypacji
    – spłacamy w kredycie pozostałe 70%
    – i władze TBSu chcą nas pozbawić naszych zapisów praw majątkowych, a łatwo było nas eksmitować.

    Jeśli my padniemy to potem przyjdzie kolei na Was.

    Musimy połączyć siły i walczyć o swoje, a jak przyjdzie trudna sytuacja u Was – to przyjdziemy Wam z pomocą.

    Kontakt do naszej inicjatywy to tbsinicjatywa@gmail.com
    – abyśmy byli w kontakcie.

    =============================================
    Z naszej ulotki:

    Nie podpisuj nowych umów z TBS
    bo stracisz prawa do mieszkania, które dziś Cię chronią

    Przy np.
    – cesji partycypacji na dziecko lub dziedziczenie
    – cesji partycypacji na żonę, męża
    – przy śmierci żony lub męża – i zostaje tylko jedno z Was

    TBS wymaga zrzeczenia się obecnej umowy partycypacji i podpisania nowej.

    A jak podpiszesz?
    – jeśli zrobisz cesję na kogoś obcego to automatycznie następuje wypowiedzenie umowy partycypacji
    – nawet jeśli będzie wykup mieszkań – Ty nie będziesz mógł
    – jeśli TBS wypowie Ci umowę najmu to automatycznie nastąpi wypowiedzenie umowy partycypacji i nie będziesz mógł wskazać do zamieszkania kogoś z rodziny
    – w przypadku niezamieszkiwania przez 6 miesięcy TBS ma prawo wypowiedzieć Ci umowę np. zachorujesz, pojedziesz do rodziny na rekonwalescencję , wyjedziesz do pracy itd.
    ==============================================
    Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci i swoją
    ==============================================
    Trzymajmy się razem! – Grupa Inicjatywna Mieszkańców (nowe umowy dostępne u nas)
    ==============================================

    #24646

    Karolina

    Czy ktoś z Państwa widział wzór nowej umowy? Podobno można je znaleźć w internecie, ja szukałam, jednak bezskutecznie. Najważniejsze pytanie: co, jeżeli nie zgodzimy się zawrzeć z TBS Północ nowej umowy (nowej, czy aneksu do starej)? Czy może to być podstawą do jej wypowiedzenia? Mieszkam przy Strzeleckiej 21/25. Pozdrawiam, Karolina

    #24649

    wawa_pelczynskiego

    Jest całkowicie nowa umowa – przy każdej okazji cesji (mamy kilka różnych przypadków cesji np. rodzic na dziecko, spadek, mąż na żonę – TBS wymaga podpisania nowej umowy.

    Grupa Inicjatywna Mieszkańców ma ją.

    Obostrzenia są takie, jak wyżej napisano.

    Umowy idą w tym kierunku, aby łatwo eksmitować najemców np. 6 miesięcy nie mieszka, bo np. wyjedzie do pracy do UK.

    Proponuję Pani naprawdę włączyć się w tę akcję mieszkańców, bo ludzie wkładają swoje pieniądze, aby do Was na Strzelecką dojechać i rozwiesić ogłoszenia.

    Jak się nie zjednoczymy to łatwo nas podzielą i wszyscy stracimy.

    Na spotkaniach będziemy omawiać jak nie dać się wciągnąć w te nowe umowy, ale proszę mieć na względzie, że my też jesteśmy mieszkańcami i za swoje prywatne pieniąde zamówiliśmy ekspertyzy u wielu prawników, a problem jest dość delikatny, ale da się wygrać z TBS-em, ale trzeba wiedzieć jak.

    nie każdy prawnik się zna – niektórzy z nas zamówili nawet po 2 ekspertyzy u 2 prawników, ale samymi ekspertyzami nie wygra się.

    Generalnie przestrzegamy, aby nie podpisywać i jednoczyć się, aby szukać najlepszego rozwiązania.

    Bo im więcej nas tym mamy większą szansę – także w sądzie.

    #24651

    wawa_pelczynskiego

    a wg jakiej metody działa TBS?
    – tak, jak rybak łowi rybki

    ======================================
    1. zabronił cesji więc szprotki nie uciekną i trzyma je zamknięte
    2. a następnie po jednej wyłapuje te szprotki
    =======================================

    Jak dotknie nas śmierć albo co innego to nie czytając podpiszemy takie bzdury – jak wielu z osiedla, bo wtedy wszystko przestaje się liczyć,
    i jesteśmy „ugotowani” jak wielu z naszego osiedla.

    Dlatego trzeba działać zanim do tego dojdzie i póki są ludzie, którzy nas pociągną za sobą, a jak uciekną od nas to będą nas dziesiątkować, podzielą, skłócą i w końcu odejdziemy z partycypacją, że nawet na 1/3 kawalerki nam nie starczy.

    – To zostawimy dla naszych dzieci.

    Dlatego zachęcam Was, abyście się mocniej zaangażowali, bo naprawdę zostaniecie sami.

    #24652

    wawa_pelczynskiego

    Macie Facebooka, Twittera, maile do ludzi, wywieście informacje na klatkach, wydrukujcie listy i wrzućcie do skrzynek na listy, rozmawiajcie, namawiajcie,

    #24653

    Partycypant

    wg posiadanych opinii prawników przy Cesji (o ile umowa/ustawa jej nam nie zabrania) nie mamy obowiązku podpisywania z TBS żadnych dodatkowych dokumentów (nawet aneksu aktualizującego dane partcypanta) ponieważ nie musimy nic zmieniać / potwierdzać gdyż zostajemy partycypantem na podstawie umowy cesji (której odpis TBS musi otrzymać), czyli tak jakbyśmy byli nim od momentu zawarcia umowy.
    Istotą cesji jest to, że nie następuje rozwiązanie dotychczasowej umowy, a tylko zmienia się jedna strona umowy, tj. wierzyciel i tego należy się trzymać w kontaktach z TBS.
    Jeżeli uważają inaczej niech przedstawią podstawę prawną do podpisania nowych dokumentów.

    Logiczne zatem wydaje się, że nie podpisanie aneksu/umowy, które nie mają mocy prawnej, nie może być podstawą do wypowiedzenia umowy.

    Sporo na temat TBS jest również na stornie eporady24

    Pozdrawiam,

    #24690

    wawa_pelczynskiego

    Partycypant, czy ty wiesz, że chyba nikt z całej Polski w tej sprawie nie poszedł jeszcze do sądu?

    Wszyscy coś sobie mówią, rozeznają, a TBS-y robią co chcą – i co im zrobisz?

    A ludzie podpisują to, co TBS im przedstawi – i nic na to nie poradzisz.

    Ja już na innym poście napisałem, że nie zamierzam umierać za wszystkich – nie chcą ludzie zinteresować się to ich zdziesiątkują i po kolei podmienią im umowy – jak już to robią.

    Albo jest wspólnota działania, albo niech każdy sobie radzi jak chce, bo jak się komuś nie chce lub jest chytry na wydatki – to ja za niego też nie będę działał.

    Ja już widzę, jak nawet mieszkańcy – jeden kosztem drugiego chce coś ugrać i czasami czuję się jak „mięso armatnie”.

    #24691

    Partycypant

    wawa_pelczynskiego nie do końca 🙂

    szukając informacji na temat naszych praw trafiliśmy m.in. na wyrok sądu, gdzie TBS pozwał osobę która dokonała Cesji i ją przegrał w 2 instancjach więc jest nadzieja 🙂

    Wydaje mi się, że aktualnie są dwa problemy które powinny być rozwiązane a partcypanci powinni trzymać jeden front:

    1. w przypadku Cesji o ile mamy do niej prawa bez zgody TBS (czyli stare umowy) nie sugerować nowemu partcypantowi, że musi pospisywać nową umowę a mówić mu jakie ma prawa a w przypadku kiedy Cesja jest w ramach rodziny stać na stanowisku, że nie ma się obowiązku podpisywania żadnych dokumentów

    2. osoby które zawarły niekorzystne aneksy / umowy powinny się „zjednoczyć”, zebrać dokumenty na podstawie których podpisały w/w dokumenty np: pisma z TBS w których są wymienione warunki dokonania Cesji, i złożyć pozew zbiorowy … wg mnie, chociaż nie jestem prawnikiem jest szansa na wygranie sprawy, ponieważ TBS-y z premedytacją wmawiają partcypantom, że muszą podpisać przedstawione przez nich dokumenty

    #24724

    wawa_pelczynskiego

    Partycypant, Karolina
    dołączcie do pomysłu paulka69

    Stowarzyszenia TBS

    – skąd jesteście?

    Będzie nas już 4 osoby

    zacznijmy rozmawiać o ogólnopolskim stowarzyszeniu, które będzie nas chronić

    #24756

    paulka69

    Partycypant,
    piszesz że trafiliście na wyrok sądu… macie ja może do wglądu jakaś kopię to może być ważne i przydatne.

    #24780

    joann

    Założenie Stowarzyszenia jest konieczne i to bardzo SZYBKO ponieważ chcą nam zrobić bardzo niefajne rzeczy. Byłam na zebraniu na ul. Kredytowej, które dotyczyło właśnie tbs. Zebranie owo zostało zainicjowane przez urząd miasta. Z tego co mówili prezesi tbs oraz dyrektorka departamentu od mieszkalnictwa z u.m. chcą nasze mieszkania traktować jak kwaterunek i tak naprawdę nie będziemy mieli żadnych praw finansowych do mieszkań. Mieli przesłać protokół z tego zebrania. Czego oczywiście nie uczynili. Chcą nas oszukać i myślę, że szykują dużo większy przekręt niż z dziką reprywatyzacją.

    #24781

    joann

    Podajcie kontakt – jakiegoś maila. Szybko trzeba się spotkać i działać.

    #24783

    paulka69

    joann

    możesz się skontaktować z Nami czyli stowarzyszeniem mieszkańców TBS MNM przy Lazurowej 179 na mail
    na razie podaje mój bo na mail stowarzyszenia zaglądam sporadycznie
    paulka6901@gmail.com

    #24787

    wawa_pelczynskiego

    jeśli podpiszecie nowe umowy to oczywiście, że warunki są jak dla kwaterunku
    – 6 miesięcy nie mieszkasz i eksmisja z mieszkania
    – zrobisz cesję bez zgody TBS to wypowiedzenie natychmiastowe

    – mówię to ludziom, trąbię im, a oni duperelami się zajmują

    zamiast zjednoczyć się i walczyć

    Tylko wkurzam się – czy ja zwariowałem? czy dla innych to obojętne, ale aż tak bardzo obojętne?

    Trzeba poprzeć tych, co już coś zrobili i mają doświadczenie stowarzyszenia i walki – dołączyć do nich, i broń Boże – nie dzielić się, mówić jednym głosem, podporządkować prywatne cele wspólnemu dobru – walki o przetrwanie

    #24788

    Partycypant

    paulka69 … niestety nie mam tego linku 🙁 ale poszukam i oczywiście dam znać jak znajdę 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)

You must be logged in to reply to this topic.