albo zorganizujemy się, albo zostaniemy sami – do mieszkańców TBS-ów z Warszawy

This topic contains 6 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Adrian 4 years, 11 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #24818

    wawa_pelczynskiego

    Kto był na spotkaniu 17 kwietnia 2019 r. z Zarządem TBS Warszawa Północ a było pewnie z 300 osób albo i więcej – powinien sam sobie odpowiedzieć

    – dlaczego Pan Prezes rozpoczął spotkanie od powiadomienia wszystkich, że TBS Warszawa Północ od dnia 17 kwietnia 2019 r. już zezwala na cesję partycypacji na osoby trzecie

    Komu za to dziękować?
    1. zapewne najpierw Panu Prezesowi, na co zapewne miało wpływ Miasto st. Warszawa, aby wyciszyć nastroje – a głosy o tym, co dzieje się w TBS rozsyłane były po całej Warszawie i wiadomo na czyje konto to szło

    2. potem trzeba uczciwie podziękować Grupie Inicjatywnej Mieszkańców przy Pełczyńskiego, gdyż od nich to się zaczęło – próbowano ich zdyskredytować, ale nie poddali się. Wydawali swoje pieniądze, rozwieszali ulotki, napotykali na opór ludzi, ale nie poddali się.

    3. ale człowiekiem, który najwięcej w moich oczach zrobił jest mój sąsiad, który nie bacząć na różne głosy i obostrzenia (o czym nie będę pisał publicznie) – za swoje pieniądze pojechał i rozkleił informmacje po różnych osiedlach, aby tak dużo ludzi przyszło

    Jeśli nie zrozumiemy tego i nie wyciągniemy z tego wniosków – to naprawdę zostaniemy sami.
    To grupa niezwykłych ludzi, która przede wszystkim napotkała na niechęć samych mieszkańców – przyczyniła się do tego sukcesu, a wiecie jak ciężko działać skoro nawet sąsiedzi są obojętni i mają nas w 4 literach albo liczą, że my za nich wywalczymy.

    Piszę o niechęci – gdyż najpierw sam byłem niechętny ich działaniom, że robią ferment, ale potem powiedziałem sobie, że trzeba wspomagać ich, także finansowo i to robiłem (abym nie był gołosłowny), nawet jeśli ze wszystkim nie zgadzam się z nimi.
    Dlatego pomimo różnic – działaliśmy w tym samym kierunku.

    I datego – w końcu – zachęcam Was, abyście wyciągnęli wnioski z wczorajszego spotkania – utwórzcie na każdym osiedlu stowarzyszenie i zacznijcie współpracować pomiędzy osiedlami, ale zróbcie to stowarzyszenie, bo inaczej ktoś Was wykorzysta do swoich prywatnych celów (to bardzo ważne – bo was wykorzysta!!!! – dlatego to Wy musicie włączyć się, pilnować i robić) i działać w łączności z innymi.

    Idźcie za przykładem mieszkańców TBS przy Lazurowej, bo podobno mieli przeznaczyć te tereny pod deweloperkę, ale jest tam kilka osób popieranych przez wszystkich mieszkańców, założyli stowarzyszenie i wywalczyli to, co chcieli.

    Rozmawiałem już na temat wsparcia Was jak założyć stowarzyszenie – potem wszyscy będziemy zdobywać doświadczenie i nauczymy się, i na lata zagwarantujemy sobie stabilizację i dla dzieci naszych.

    I na koniec muszę wspomnieć o tych, których wczoraj zostawiliśmy SAMYCH na spotkaniu tj. ludzi, którzy po 2017 r. wskutek np. śmierci małżonka – zostali sami i TBS wymusił na nich podpisanie bardzo złych umów.
    Nie wiem co ja zrobiłbym w ich sytuacji kiedy cały świat się wali jak odchodzi ktoś, kogo kochamy i zostajemy sami na tym świecie.

    Dlatego jesteśmy gówno warci jako ludzie i sąsiedzi jeśli im nie pomożemy,
    bo każdy z nas zadowolił się swoją sytuacją i zapomniał o nich, także ja zapomniałem bo ucieszyłem się, że mnie te ograniczenia nie dotyczą.

    Dlatego jeśli nie pomożemy tym ludziom to znaczy, że jesteśmy grupą nieczułych ludzi, bez serca i tak naprawdę nie warto razem współpracować, bo nagle ktoś kogoś wykiwa dla swojej prywaty
    i dlatego sam też wycofam się z tej działalności i skupię się tylko na sobie

    dlatego albo razem działamy i pomagamy wszystkim – zakładamy stowarzyszenia, troszczymy się o swoje osiedla, ale o wszystkich
    albo niech każdy liczy tylko na siebie i dalej kiśmy się

    Jeśli razem to aby nie być gołosłownym – daję na początek pierwszą składkę do kasy wspólnej = 1000 zł (tysiąc zł) pomimo iż tak się złożyło, że moja żona w tym miesiącu nie otrzyma wynagrodzenia z pracy, i nie daję z nadmiaru,

    a jak nie chcecie wziąć spraw w swoje ręcie – to bądźcie nadal rozgrywani
    – bo chyba nikt z Was nie jest na tyle naiwny, że wierzy, że oto nastały czasy spokoju i prosperity?

    #24820

    paulka69

    Wawa_pelczynskiego
    ja akurat nie mogłam byc wczoraj na spotkaniu ale była koleżanka i znam temat, trochę rozmawiamy i wiesz że się dzieje
    Podpisuję się pod tym co napisałeś powyżej i jeśli tylko będzie można pomożemy a w szczególności tym osobom które podpisały niekorzystne umowy, jeśli masz możliwość uzyskania wzoru takiej umowy to podeślij mi na priv trzeba na nią spojrzeć i zobaczyć jak można pomóc. U nas też są osoby które odkupiły mieszkania i nie maja cesji partycypacji choć poniosły ogromne koszta i też chcemy im pomóc.

    W jedności siła zawsze trzeba o tym pamiętać.

    Stowarzyszenie mieszkańców tak jak u nas jest traktowane jako strona w konfliktach i traktowane poważnie przez urzędników nie jest to twór bez siły przebicia.

    #24821

    Partycypant

    a czy tylko ja usłyszałam, że zgoda na Cesje jest (analogicznie jak w TBS Południe gdzie nie robią z tego problemu) ale trzeba będzie podpisać nową umowę na „takich samych warunkach” a nawet „lepszych”?

    #24822

    Partycypant

    co do osób które podpisały niekorzystne aneksy / umowy, w mojej ocenie najlepiej byłoby zebrać wszystkie przypadki i poprosić o ich anulowanie

    wiem, że może za dużo oczekuje ale dałabym im szansę na wycofanie się z tego „bałaganu” a w kolejnym kroku weszła na drogę sądową

    #24823

    paulka69

    Partycypant owszem ale dobrze to zrobić z prawnikiem… żeby wszystkiego dopilnował bo jak wiemy czasami przecinek lub jego brak może dużo zmienić

    #24824

    Partycypant

    Paulka68

    Wzór umowy jest na stronie TBS o ile jej nie zdjęli po wczorajszym spotkaniu 😉 a wzór Aneksu mogę wysłać na emaila

    Co do prawnika, to obawiam się, że on policzy każdy przypadek osobno (chyba że macie kogoś kto podejdzie do tego „masowo”) więc lepiej chyba byłoby zebrać materiał, zobaczyć jaki schemat miał TBS, podzielić te sprawy na te same przypadki i dopiero „sięgnąć” po prawnika … Taki mi się przynajmniej wydaje 🙂

    Natomiast bez względu na obraną drogę trzeba najpierw sprawdzić ile jest takich przypadków i ile osób jest zainteresowanych walką o swoje prawa.

    o.s. napisałam do Ciebie emaila 🙂

    #24825

    Adrian

    Brawo!!! Mam nadzieje że coś w tym roku się ruszy z ustawą TBS bo jest to granda co się dzieje

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.