Petycja WYKUP TBS

#5295

Administrator
Participant

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa zainteresowanie wznowieniem akcji WYKUP TBS, poniżej publikujemy fragment odpowiedzi na petycję z dnia 21.05.2015r. pani Gabrieli Masłowskiej Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:


(…)Proszę o doprecyzowanie oczekiwań w zakresie prac legislacyjnych dotyczących Ustawy z dnia 19.08.2011r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, a moim obowiązkiem jest przedstawienie propozycji uregulowań prawnych.
Czy można zmusić TBS do sprzedaży mieszkań? W przeciwieństwie do spółdzielni mieszkaniowych żaden członek TBS partycypując w kosztach budowy nie może wykazać 100% pokrycia kosztów – jak w spółdzielniach mieszkaniowych. Właścicielem jest TBS i trzeba by ingerować w prawo własności, co zawsze jest trudne do przeprowadzenia w procesie legislacyjnym.
Ponawiam zatem prośbę o doprecyzowanie Państwa oczekiwań.(…)

Gabriela Masłowska
Poseł na Sejm RPTak więc petycja wymaga poprawy. Jeżeli są wśród Państwa prawnicy, osoby obeznane w tematyce TBS prosimy o aktywność. Forum portalu może być miejscem, gdzie mogą Państwo przedyskutować treść nowej petycji i nadać jej ostateczny kształt. Wówczas uruchomimy ponownie akcję na łamach portalu.

Z poważaniem,
Administracja tbs24.pl