Jak obliczyć zwrot partcypacji TBS

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  ksbru 7 years, 5 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #11421

    Pipsunia

    Witam,
    wielka prośba dla dobrze zorientowanych o pomoc w obliczeniu kwoty zwrotu partycypacji

    Czy z prawidłowego korzystam wzoru do obliczenia kwoty partycypacji którą powinien zwrócić mi tbs po 16 latach trwania umowy najmu – umowa partycypacji zawarta była 26.03.2001 roku opiewała na sumę 21.840 złotych bloki w budowie, 26.08.2004 roku podpisana umowa najmu lokalu metraż 33,80 m2 i teraz czy liczyć mam od daty podpisania umowy o partycypację w kosztach budowy czy od momentu podpisania umowy najmu mieszkania.

    Bardzo proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę się doczytać jak mam sobie wyliczyć zwrot swojego wkładu
    Dziękuję z góry za pomoc

    • This topic was modified 7 years, 6 months temu by  Redakcja.
    #11426

    kasia

    sposób obliczenia partycypacji masz w umowie, przynajmniej powinieneś mieć

    #11433

    Pipsunia

    Witam,

    nie tak do końca w umowie jest ,,Towarzystwo zobowiązane jest do zwrotu kwoty partycypacji”to jest całą treść związana ze zwrotem własnych nakładów umowa sporządzona w 2001 roku więc nie bardzo wiem jak ja mam sobie teraz wyliczyć tę kwotę ?nie ma żadnego zapisu że podlega ona waloryzacji.Jeśli ktoś na forum się orientuje jak mam sobie wyliczyć tę kwotę bądź podpowie kto mógłby to zrobić proszę o podpowiedź

    #11434

    kasia

    to faktycznie, nie jest dobrze…. u mnie to akurat jest, jeśli nie ma to według wzoru w ustawie

    #11459

    ksbru

    Moim zdaniem powinno przyjąć się kwotę z dnia podpisania umowy. Wynika to z wzoru do obliczenia zwrotu partycypacji, gdzie podaje się do wyliczeń liczbę lat mieszkania w TBS.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.