Zwrot kwoty partycypacji

This topic contains 1 odpowiedź, has 1 głos, and was last updated by  quba 7 years, 7 months temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #11357

    Leszek

    Witam wszystkich,
    ostatnio oddałem na poczet TBS mieszkanie. Towarzystwo szybko znalazło nowego najemcę, który już wpłacił wartość partycypacji. Moje pytanko: ile trzeba czekać na to, żeby tę kasę zwrócił mi TBS? Od 1 sierpnia nie jestem już partycypantem.
    Dzięki z góry za info.
    Pozdrawiam

    #11358

    quba

    3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.
    4. W przypadku gdy umowa najmu uzależnia termin zwrotu kwoty partycypacji od zawarcia umowy najmu danego lokalu z następnym najemcą, zwrot kwoty partycypacji następuje z dniem zawarcia tej umowy, jednak nie później niż w terminie, o którym mowa w ust. 3.
    5. Towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy najmu opróżnionego lokalu mieszkalnego od wniesienia przez nowego najemcę kwoty partycypacji w wysokości wypłaconej poprzedniemu najemcy.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.