Zwrot kwoty partycypacji

This topic contains 1 odpowiedź, has 1 głos, and was last updated by  quba 10 months, 3 weeks temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #11357 Reply

  Leszek

  Witam wszystkich,
  ostatnio oddałem na poczet TBS mieszkanie. Towarzystwo szybko znalazło nowego najemcę, który już wpłacił wartość partycypacji. Moje pytanko: ile trzeba czekać na to, żeby tę kasę zwrócił mi TBS? Od 1 sierpnia nie jestem już partycypantem.
  Dzięki z góry za info.
  Pozdrawiam

  #11358 Reply

  quba

  3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.
  4. W przypadku gdy umowa najmu uzależnia termin zwrotu kwoty partycypacji od zawarcia umowy najmu danego lokalu z następnym najemcą, zwrot kwoty partycypacji następuje z dniem zawarcia tej umowy, jednak nie później niż w terminie, o którym mowa w ust. 3.
  5. Towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy najmu opróżnionego lokalu mieszkalnego od wniesienia przez nowego najemcę kwoty partycypacji w wysokości wypłaconej poprzedniemu najemcy.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Reply To: Zwrot kwoty partycypacji
Your information:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">