TBS Nowy Dwór Mazowiecki – opóźnia wypłatę kaucji za mieszkanie!

This topic contains 16 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  TBS Nowy Dwór Mazowiecki 5 years temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #15182

    Agnieszka

    Mam pytanie jaki jest okres zwrotu kaucji za mieszkanie w TBS w necie wyczytałam że TBS ma miesiąc czasu na zwrot kaucji czy to jest prawda???

    TBS Nowy Dwór Mazowiecki

    #15183

    SASAaaa

    Mi zwracali 3 miesiące. Kilkadziesiąt telefonów i awantur. Nie chcieli zwrócić po nowa osoba nie podpisała umowy najmu i nie wpłaciła kaucji. Tłumaczenie oczywiście bezprawne. Oddali bez waloryzacji (ucieli z 1 tys) ale nie ma siły się kłócić

    #15186

    yeti

    Kwestie związane ze zwrotem płaconej kaucji powinnaś mieć Agnieszko opisane w umowie z TBS… każde Towarzystwo Budownictwa Społecznego może mieć inne warunki odnośnie kaucji, przynajmniej ja z takimi przypadkami spotkałam się osobiście…

    #15187

    Agnieszka

    Witam,
    zapis dotyczący kaucji w umowie jest i owszem ale niestety nie ma zapisu jaki jest okres rozliczeniowy kaucji po zdaniu mieszkania,dodam że odstąpiłam mieszkanie a nowy najemca od razu wpłacił pieniążki za partycypację oraz kaucję
    Pozdrawiam

    #15188

    yeti

    Obawiam się, że jeśli sama nie zadzwonisz do TBS-u w którym miałaś mieszkanie to nikt tutaj nie będzie w stanie Ci powiedzieć ile się czeka na zwrot kaucji…

    #15189

    golona

    U mnie zwrot kaucji od Tbs jest w umowie zapisany jako 30 dniowy okres oczekiwania.

    Pozdrawiam

    #15192

    love

    Zwrot zwaloryzowanej kaucji następuje w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia lokalu po potrąceniu należności z tytułu najmu lokalu czyt. amortyzacja.

    #15193

    ania

    kaucja nie podlega waloryzacji, waloryzowana jest jedynie partycypacja, przynajmniej w naszej umowie…

    #15194

    love

    No taki właśnie mam zapis w umowie z TBS-em. Słowo w słowo. Może co TBS to inne warunki zwrotu kaucji za mieszkanie…nie wiem.

    #15198

    Agnieszka

    Witam,

    ja w swojej umowie mam zwrot kaucji zwaloryzowanej odpowiadającej 12 krotność kwoty czynszu płaconego na dzień w którym odstępowałam mieszkanie. Tylko że mieszkanie zdałam na początku sierpnia tego roku i do tej pory nie mam rozliczonej kaucji to chyba zdecydowanie za długo??? Pisałam maila do zarządu TBS niestety nawet nie raczą mi na niego odpowiedzieć

    …eh chyba zakończy się to w sądzie, z kwotą partycypacji też tak zwlekali

    #15199

    HR

    Napisz Agnieszka jaki to TBS, o takich sytuacjach należy pisać otwarcie… może dany TBS zmobilizuje się do terminowego wypłacania kaucji za mieszkanie i kwoty partycypacji! Pozdrawiam

    #15201

    nina

    myślę, że w przypadku zdania mieszkania, należy te sprawy załatwiać przez kancelarię, inaczej zareagują jak dostaną pismo od adwokata a inaczej tylko od najemcy, pismo od prawnika to zapowiedź że jak nie wypłacą to natychmiast pójdzie do sądu… z tego co wiem u nas to działa…

    #15202

    Agnieszka

    to jest TBS w Nowym Dworze Mazowieckim ,nie polecam a wręcz odradzam

    #15204

    Redakcja
    Keymaster

    Agnieszko pozwól, że zmienimy tytuł tego wpisu uwzględniając nazwę TBS-u który zalega z wypłaceniem kaucji za mieszkanie. Ku przestrodze przyszłych najemców.

    #15262

    Krzysztof

    Witam,

    A ja mam pytanie tego typu. Czy żeby TBS’y wypłaciły kwotę partycypacji i kaucji <em>(Termin zdania mieszkania minął już 30 dni temu. Od razu przy zdawaniu byli nowi najemcy, którzy też od razu wpłacili 30% wartości całego mieszkania)</em> to trzeba przedstawiać dla TBS’ów pismo, że zakończyło się umowę z Gazownią i Prądem, a także zaświadczenie o wymeldowaniu się (albo zameldowaniu się w nowym miejscu)? Dopiero po 30 dniach poinformowali, że takie coś trzeba, bo inaczej nie wypłacą, oczywiście twierdzą, że zostaliśmy o tym poinformowani.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)

You must be logged in to reply to this topic.