zgłosic czy nie

This topic contains 17 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 10 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #885

    Anonim

    mieszkamy w tbs ja mąż i pełnoletnia córka ja jestem najemca córka dostała w lutym od babci w darowiznie mieszkanie w tej samej miejscowości z dożywotnią służebnością i nie wiem czy mam poinformowac tbs o tym

    #4281

    Anonim

    .

    #4279

    Anonim

    zgłosić że córka nie zamieszkuje w TBSie

    #4282

    Anonim

    uważam, że nie ma zupełnie powodu aby to zgłosić. Jeżeli w trakcie podpisywania umowy najmu nie była córka właścicielem innego mieszkania, to teraz może nim być. Mój sąsiad jest najemcą i partycypantem od kilku lat. Niedawno stał się właścicielem i mieszkania i domu i co? nadal zamieszkuje w budynku tbs-owskim, czemu? Bo takie jest prawo.

    #4283

    Anonim

    Nieprawda. Mylisz się. Fakt, że ktoś otrzymał tytuł prawny do lokalu mieszkalnego w tej samej gminie(! to ważne) trzeba zgłosić. Takie są przepisy TBS. Chyba, że mieszkanie znajduje się w innej gminie, wtedy to nie obowiązuje.

    #4284

    Anonim

    Art. 30.3 ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego:
    „Najemca jest obowiązany składać towarzystwu raz na 2 lata, w terminie do dnia 30 kwietnia danego roku, deklarację o średnim miesięcznym dochodzie przypadającym na gospodarstwo domowe w roku poprzednim oraz informować towarzystwo niezwłocznie o uzyskaniu tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego.”

    Czyli trzeba zgłaszać niezwłocznie.

    #4285

    Anonim

    córka nie jest najemcą.

    #4288

    Anonim

    Ale jest osobą zgłoszoną do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu TBS. Dotyczy to wszystkich ,które są zgłoszone. Więc jak chcesz kombinować, to wymelduj córkę i tyle.

    #4291

    Anonim

    Mieliśmy taką sytuację, że odziedziczyliśmy ułamkową część mieszkania w spadku (ale jesteśmy właścicielami na papierze, bo lokal jest zamieszkany przez osobę mającą największe „udziały”).

    Stresowaliśmy się tym i zastanawialiśmy się co z tym zrobić i czy to zgłaszać. Pierwotny plan był taki żeby nic nie mówić TBSowi, ale pomyśleliśmy, że w przyrodzie zawsze znajdzie się jakiś „życzliwy”, który na nas „doniesie” do TBSu. Woleliśmy więc sami to zrobić.

    Prezes TBSu okazał się bardzo ludzki i stwierdził, że skoro to jest ułamek własności, to chyba nie zamieszkamy w przedpokoju tego lokalu.
    Zalecił nam więc żeby tego oficjalnie nie zgłaszać, bo to bez sensu.
    Żyjemy więc sobie spokojnie i bezstresowo 🙂

    Może Państwo również się zapytacie w swoim TBSie co w takiej sytuacji? Jeżeli w biurze pracuję Ludzie, a nie ludziska, to pewnie doradzą Wam jak postąpić.

    Skoro córka jest już pełnoletnia, to myślę, że wcale niegłupie byłoby zameldowanie jej w mieszkaniu babci… no chyba, że wiązałoby się to z wyższym czynszem (ale chyba raczej nie).

    #4293

    Anonim

    dziekuję bardzo za wszystkie wpisy byłam u prezesa i zapytałam był bardzo miły i powiedział żeby córkę wymeldowac i tak też zrobiłam wymeldowałam i zameldowała sie na tym mieszkaniu co dostała w darowiznie

    #4294

    Anonim

    Wskutek darowizny zostałem właścicielem innego mieszkania a oboje jesteśmy najemcami ? Czy mogę umowę najmu przepisać na żonę a sam się wymeldować ? Czy taki zabieg wymaga cesji ?

    #4303

    Anonim

    Proszę mi powiedzieć, a co w sytuacji gdy najemca mieszkania tbs, ma tytuł prawny do innego mieszkania, które zakupił później?
    Jakie z tego wypływają wnioski?
    Ma prawo mieszkać dalej w budynku tbs? (jest tez partycypantem.

    #4300

    Anonim

    Jeśli w tej samej miejscowości powinien poinformować TBS, który albo rozwiąże umowę albo będzie kazał płacić 2 razy większy czynsz.
    Jeśli w w innej miejscowości nie ma to znaczenia

    #4310

    Anonim

    Ludzie chyba nie umieją czytać ze zrozumieniem.
    Skoro warunkiem mieszkania w mieszknaiu TBS i meldunku tam jest BRAK tytułu prawnego do jakiegokolwiek lokalu mieszkalnego w tej samej gminie, to chyba logiczne jest, że skoro KUPILIŚCIE mieszkanie później ,to macie do niego tytuł prawny. To oznacza, że musisz się wymeldować z TBS albo przenieść tytuł prawny do kupionego mieszkania na kogoś innego – dziecko ,matkę itp.

    #4311

    Anonim

    Jak nabycie prawa nastąpiło już po zamieszkaniu w TBS to TBS nie obchodzi to że nabyto prawo do innego mieszkania.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)

You must be logged in to reply to this topic.