Zamiana lokalu (z parteru na 2 piętro)

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 6 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #762

    Anonim

    .

    #3639

    Anonim

    Witam
    Aktualnie zajmujemy z Żoną mieszkanie na parterze. Nasi sąsiedzi z 2 piętra w tym samym pionie (taki sam metraż) opuszczają lokal i chciałbym się przeprowadzić na ich miejsce. Czy posiada ktoś wzory pism do TBS i ewentualnie informację jakie przepisy to regulują. Nie wiem jak to ugryźć gdyż po rozmowie w sekretariacie dostałem informację, że będę musiał ponownie wpłacić kaucję i partycypację za mieszkanie na 2 piętrze, a dopiero jak znajdą kogoś na moje mieszkanie to wypłacą moją partycypację i kaucję.

    #3641

    Anonim

    Lepiej załatw to z sąsiadami – zamień się z nimi przed tym jak się wyprowadza do zdania pójdzie Twoje.

    #3643

    Anonim

    u nas w mieście nie ma problemu z zamianą mieszkań-lokatorzy to robią miedzy soba i nie ma problemu.Zanim sasiedzi zdadzą mieszkanie do TBS niech najpier zamienią sie z Wami

    #3648

    Anonim

    Raczej damy sobie spokój, sąsiedzi już mieszkanie zdali do TBS-ów więc pozostaje już tylko normalna procedura, czyli stanąć do konkursu, wpłacić partycypacje i kaucję, a nast. zdać swoje mieszkanie. Gdybym miał „luźne” 60000 to kupiłbym mieszkanie 🙂
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.

    #3652

    Anonim

    Ja byłam w takiej sytuacji, że wyprowadzał się lokator i myśmy chcieli objąć jego lokal.
    No i poddaliśmy się procedurze… czyli wypełnienie pisma, czekanie na odpowiedź z TBSu, a następnie wpłacenie partycypacji i kaucji.

    Panie z sekretariatu poszły nam na rękę, bo:
    1) uwzględniły życzenie wyprowadzającego się lokatora, że on chce żebyśmy tam zamieszkali (zależało mu, bo kupowaliśmy od niego zabudowane meble)
    2) tylko dopłaciliśmy brakującą kwotę za większy metraż nowego mieszkania (najpierw nam sugerowali, że mamy wpłacić całą kwotę na nowe mieszkanie i później czekać na zwrot partycypacji za poprzednie mieszkanie… ale to wyszłoby na to samo, więc fajnie, że kazali nam po prostu tylko dopłacić brakującą kwotę).

    Ja się bardzo czegoś chce, to wszystko da się załatwić. Myśmy czekali na decyzję 3 m-ce, ale była dla nas pozytywna 🙂

    Jeżeli by Państwu rzeczywiście zależało na tej zamianie, to już dawno złożylibyście wniosek do TBSu (TBSowicze zawsze mają pierwszeństwo przy zamianach i mogliby Wam w biurze pójśc na rękę).
    Nam zależało i mieszkamy na większym 🙂

    P.S. Jestem zdania, że niektóre okazje zdarzają się tylko raz w życiu i jeśli się ich nie wykorzysta…. to później pretensje można mieć tylko do siebie….

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.