wynajem wTBS a mieszkanie własnosciowe przyszłej żony !

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #876

    Anonim

    Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu wiarygodnej informacji na przypadek; gdy jestem najemcą (jedynym) lokalu w TBS z wpisem do prawa zamieszkiwania w tym lokalu mojego syna. Mam zamiar się ożenić z wybranką, która posiada mieszkanie własnościowe, które zgodnie z prawem jest i będzie po ślubie jej własnością odrębną. Moje pytanie to: Czy z tego powodu (mieszkania własnościowego mojej przyszłej żony) mogę stracić prawo wynajmu lokalu w TBS. Nadmieniam, że moja przyszła żona po ślubie będzie nadal zameldowana w swoim mieszkaniu własnościowym a nie w liokalu TBS i ja również nie będę jej zgłaszał do wspólnego zamieszkania w lokalu TBS. Czy w związku ze ślubem (według prawa) uzyskałem tytuł prawny do tzw. innego lokalu mieszkalnego ? Bardzo proszę o pomoc bo ślub za pasem.

    #4231

    Anonim

    .

    #4232

    Anonim

    Nie zgłaszaj. Nikt się nie dowie. Ponadto można: przekwalifikować lokal mieszkalny żony na lokal usługowy (biuro)

    #4233

    Anonim

    meritum wiesz ile wynosi podatek od nieruchomości na cele gospodarcze? no way 🙂
    Jacek, przyszła żona może być zameldowana gdzie chce ale do zamieszkania ją zgłaszasz jeżeli bedziecie mieszkać w TBS bo od tego nalicza się opłaty.
    Nie ma nic wspólnego między zameldowaniem i zamieszkaniem.
    Jeżeli lokal pozostaje w odrębnym majątku osoby, z którą nie jest zawarta umowa najmu/partycypacji to myślę, że nie.
    Jednakże TBSy różnie się do tego ustosunkowują. W art. 30 jest wyraźnie napisane że „osoba fizyczna oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania” jednakże z dopiskiem że „w dniu objęcia lokalu” ale tu już zgodnie z ust. 5 i 6 tego artykułu wypowiedzenie dotyczy tylko najemcy.
    Ja bym powiedział tak. W chwili zawarcia umowy najmu nie posiadałeś tytułu prawnego do innego lokalu. W sumie po zawarciu małżeństwa też nie o ile lokal pozostaje w odrębnym majątku. To dobrze żeby było gdzieś zapisane w razie batalii z TBSem 🙂
    Powodzenia 😉

    #4235

    Anonim

    Co 2 lata musisz złożyć deklarację o dochodach swoich i osób zgłoszonych do zamieszkania oraz oświadczenie, że nie posiadasz prawa do innego lokalu mieszkalnego (oświadczenie również dotyczy osób zgłoszonych do zamieszkania. Przeważnie tbs mają w deklaracjach wpisany Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. A i jeszcze często jest zapis, że w przypadku zmiany masz obowiązek poinformować tbs w ciągu 14 dni. Dlatego nie polecam kombinować.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.